Aplikace WhatsApp

Psal vám někdo na WhatsApp, ale než jste si zprávu přečetli, tak ji smazal? Poradíme, jak ji obnovit

 • Oblíbený kecálek umožňuje odstranit odeslané zprávy
 • Poradíme, jak je vymazané zpětně zobrazit
 • Stačí vám k tomu jednoduchý fígl. O co se jedná? Čtěte dál!

Ať už posíláte textové zprávy kamarádům nebo vytváříte skupinové chaty s členy vaší rodiny, WhatsApp je obecně preferovanou aplikací, protože ji používá téměř každý. A vědomi jsou si toho i vývojáři, kteří do ní implementují nové funkce jak na běžícím pásu.


Nepřehlédněte: WhatsApp reaguje na drtivou kritiku. Nové podmínky odkládá o 3 měsíce


Před nedávnem uvedli end-to-end šifrování cloudových záloh, vylepšili skupinové videohovory a přidali možnost mazat odeslané zprávy dříve, než je přečte příjemce. To může být velmi užitečné, zejména pokud jste udělali chybu při psaní zprávy nebo textovku odeslali nesprávnému kontaktu.

Přestože WhatsApp oficiálně číst odstraněné konverzace nedovoluje, existuje řešení, o kterém byste rozhodně měli vědět! V následujících řádcích vám prozradíme, jak zpětně zobrazit odesílatelem smazané chaty.

Ale ještě než začneme, tak vás musíme upozornit, že námi předložené řešení funguje pouze na chytrých telefonech s operačním systémem Android a nelze ho použít na iPhonech. Abyste zpětně vyvolali smazanou konverzaci, musíte udělit přístup k oznámením ve vašem mobilu jedné aplikaci vývojářů třetích stran, takže než budete pokračovat, vše pečlivě zvažte.

Jak na smazané zprávy ve WhatsApp?

Vzhledem k tomu, že komunikace ve WhatsApp je šifrována end-to-end, neexistuje žádný způsob, jak skutečně obnovit smazanou zprávu. Řešením, jak zabezpečení obejít, je použití aplikace, která ve WhatsApp sleduje historii oznámení. A už dopředu prozradíme, že funguje bezchybně a využít ji lze nejen s WhatsApp, ale také s WhatsApp Business a dalšími aplikacemi pro zasílání zpráv, jako je třeba Instagram či Telegram.

Zde přikládáme slibovaný návod:

 • Přejděte do Obchodu Play (Google Play) a nainstalujte si do telefonu aplikaci WAMR.
 • Po instalaci WAMR spusťte, odslouhlaste prohlášení a zvolte tlačítko „Další“
 • Nyní budete požádáni, abyste vybrali aplikace, které chcete sledovat. Zvolte WhatsApp, pokud chcete mít přehled o tom, co protistrana v komunikaci smazala.
Chatovací aplikace WhatsApp | foto: FONETECH.CZ
Chatovací aplikace WhatsApp | foto: FONETECH.CZ
 • Pokračujte ťukáním na šipku vpravo dole než se dostanete na předposlední obrazovku. Zde u druhé volby „Notification Reader“ zvolte „Enable“.
Chatovací aplikace WhatsApp | foto: FONETECH.CZ
Chatovací aplikace WhatsApp | foto: FONETECH.CZ
 • Otevře se nabídka přístupu k oznámením ve vašem telefonu. Posuňte stránku až skoro dolů a klikněte na posuvník u aplikace WAMR.
Chatovací aplikace WhatsApp
Chatovací aplikace WhatsApp | foto: FONETECH.CZ
 • Zobrazí se dialogové okno, kde se dozvíte, k čemu všemu bude mít WAMR přístup.
 • Klikněte na „Polovit“ vpravo dole. A to je vše!
Chatovací aplikace WhatsApp
Chatovací aplikace WhatsApp | foto: FONETECH.CZ
 • Nyní máte ve vašem telefonu úspěšně nainstalovanou službu WAMR, která vás upozorní, pokud někdo ve WhatsApp smazal zprávu, kterou vám poslal.
Takto vám WAMR zobrazí smazanou zprávu ve WhatsApp
Takto vám WAMR zobrazí smazanou zprávu ve WhatsApp | foto: FONETECH.CZ

Co byste měli vědět

Některé uživatelské nadstavby chytrých telefonů s Androidem mají správu paměti natolik agresivní, že telefon nedokáže v paměti udržet aplikaci „při životě“ a na pozadí ji schválne zastaví. Přesvědčete se proto sami, jestli to není případ i vašeho smartphonu, kdyby vám oznámení o smazané konverzaci nechodily.

Například u telefonů značky Samsung stačí přejít do Nastavení => Péče baterii a zařízení => Baterie => Limity využití na pozadí a zde se ujistit, jestli se aplikace WAMR nenachází v režimu spánku nebo v režimu hlubokého spánku. U smartphonů ostatních značek je to podobné.

WAMR je skvělý pomocník

WAMR neumí obnovit pouze textovou komunikaci, ale také odstraněná multimédia, čili obrázky, GIFy nebo videa. Ovšem jen za předpokladu, že máte povolené jejich automatické ukládání/stahování (aplikace WhatsApp => Nastavení => Chaty => Viditelnost médií).

Jestliže máte některé kontakty ztlumené a oni zprávu, kterou vám poslali, smažou, obnovit ji nelze. Důvod je prostý – zobrazení oznámení pro daný kontakt jste zakázali. WAMR také nefunguje, pokud vám někdo poslal zprávu a mezitím, co jste měli telefon mimo dosah internetu, tak ji smazal. Opět z důvodu, že jste neobdrželi upozornění.

Pokud přesto s těmito drobnými nedostatky dokážete žít, je WAMR skvělou volbou, jak číst smazané zprávy ve WhatsApp a uspokojit svou zvědavost!

Total
4
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..