WhatsApp

WhatsApp reaguje na drtivou kritiku. Nové podmínky odkládá o 3 měsíce

  • Nové podmínky WhatsAppu vyděsily miliony uživatelů
  • Lidé z WhatsAppu začali houfně odcházet na jiné platformy
  • Firma nyní oznámila, že zavedení nových pravidel odkládá o tři měsíce

Nové podmínky oblíbené komunikační aplikace WhatsApp naštvaly miliony uživatelů. Celá věc se týká plánu WhatsAppu sdílet informace o svých uživatelích přímo s Facebookem. Problém představuje, že ono „sdílení dat“ se má týkat například i informací o konverzacích, IP adresách či transakcích. A tak naštvaní lidé začali houfně přecházet na konkurenční platformy, například na Signal nebo Telegram.

Nejen běžní lidé

K bojkotu WhatsAppu vyzvali i celebrity. Šéf společností Tesla a SpaceX Elon Musk poradil svým fanouškům, aby používali místo WhatsAppu aplikaci Signal. To samé učinil whistleblower Edward Snowden a k ignoraci WhatsAppu se připojil také šéf Twitteru Jack Dorsey.

WhatsApp zařazuje zpátečku

Reakci veřejnosti i známých osobností ve Facebooku, který WhatsApp vlastní, zřejmě nikdo nečekal. Firma proto v uplynulých hodinách oznámila, že nové podmínky používání začnou platit až od 15. května, namísto původně plánovaného 8. února.


Psali jsme: Uživatelé kašlou na WhatsApp a berou Telegram útokem


Změna se netýká Čechů

Podle oficiálního vyjádření společnosti WhatsApp je důvodem odkladu „velký zmatek“, který plánovaná změna pravidel vyvolala v řadách uživatelů aplikace. Firma chce v klidu vše do detailu vysvětlit.

Připomeňme, že nové podmínky by měly platit pouze pro země, kde neplatí pravidla GDPR, takže změna se nijak nedotkne Čechů ani Slováků. Týkat se ale bude například Američanů.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe, Pixabay (ilustrační)

Total
0
Shares