WhatsApp

WhatsApp dostává další vylepšení. Je potřeba znát tajný kód, abyste se dostali do konverzace

  • Nová funkce ve WhatsApp zajistí maximální bezpečnost
  • Kde ji najdete a jak ji zapnout?

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přichází neustále s vylepšeními, které mají uživatelům usnadnit její používání. Nyní přichází s novinkou, díky které budou citlivé konverzace v naprostém bezpečí.


Nepřehlédněte: Vědci objevili ohromující řeku hvězd proudící vesmírem. Je dlouhá 1,7 milionu světelných let, říkají nadšeně


WhatsApp přišel s novou funkcí

Na začátku letošního roku zavedla aplikace WhatsApp funkci Uzamčení chatu, která lidem umožňuje ochránit si konverzace citlivější povahy. Nyní spouští další způsob, jak si takové chaty ochránit – tzv. tajný kód. Pokud někdo získá přístup k vašemu telefonu, případně pokud mobil s někým sdílíte, citlivé konverzace jen tak nenajde.

Tajný kód vám umožňuje nastavit si jedinečné heslo. To se musí lišit od hesla, které používáte k odemykání telefonu, takže vašim uzamčeným chatům zajistí ještě lepší ochranu soukromí. Složku s uzamčenými chaty můžete v seznamu konverzací skrýt. Je možné ji vyhledat jenom po zadání tajného kódu do vyhledávacího pole.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

„Pokud konverzace skrývat nechcete, můžete je samozřejmě nechat v seznamu chatů zobrazené. Když budete chtít nový chat uzamknout, už není nutné přejít do nastavení. Chat uzamknete dlouhým stisknutím,“ vysvětlují odborníci.

„Jsme moc rádi, že si naše komunita oblíbila funkci Uzamčení chatu, a doufáme, že díky tajnému kódu pro ně bude ještě užitečnější. Tajný kód se začíná zavádět dnes a v následujících měsících bude k dispozici celosvětově.“

Tajný kód ochrání vaše soukromí

Nejedná se o poslední důležitou funkci, která chatovací aplikace v následujících týdnech dostane. Vítanou novinkou budou bezesporu i nové mizející hlasové zprávy, které umožní sdílet hlasové poznámky s jistotou soukromí, protože druhá strana nebude mít šanci hlasovky ukládat, přeposílat či kamkoliv exportovat.

Připravovaná funkce přehrát pouze jednou je více méně stejná jako možnost nechat po určité době zmizet klasickou textovou zprávu nebo obrázek.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares