WhatsApp

WhatsApp dostává další novinku. Skrytá funkce zjednoduší ovládání aplikace

  • WhatsApp mírně přepracoval ovládání
  • Dolní lišta přímo v chatu je teď mnohem praktičtější
  • Uvedené novinky jsou však pouze pro iOS

Portál WABetaInfo, který se obvykle věnuje novinkám v rámci beta verze WhatsAppu, nyní přináší informaci o tom, že do ostré verze aplikace pro iOS míří novinka, kterou se prakticky nepodařilo odchytit v beta verzi. Údajně totiž nebyla uvedena v oficiálním seznamu novinek. O co jde?


Nepřehlédněte: WhatsApp vylepší sledování videa. Přehrají se v malém obdélníku na popředí


WhatsApp má jednodušší ovládání

V zásadě jde o to, že vývojáři pozměnili to, jak se chová dolní lišta pokud stisknete na levé straně plus, dostanete se do nabídky multimédií. To zůstalo. Pokud ale tlačítko podržíte, zamíříte rovnou do galerii všech vašich fotografií.

Tím ale výčet změn nekončí. Přímo v chatu můžete také rovnou vstoupit do rozhraní videozprávy. Podržením na tlačítku fotoaparátu spustíte odpočet 3 sekund, po kterém započne nahrávání přední kamerou. V tu chvíli už zkratku držet nemusíte, naopak můžete vlevo změnit nahrávání na zadní kameru.

Tato novinka je v současnosti dostupná pouze pro aplikaci WhatsApp na iPhonech, konkrétně pro to potřebujete mít nainstalovanou verzi 24.7.5, která je k mání coby aktualizace v App Storu.

Další novinky

Zdroj WABetaInfo k oficiální aktualizaci aplikace uvedl: „Oficiální seznam změn zmiňuje funkce, jako je možnost nahrávat a sdílet okamžité videozprávy a možnost rychlého přetáčení videa vpřed a vzad dvojitým klepnutím na okraj videa.“

Odhalil tím rovnou i další novinku. Při sledování videa můžete poklepáním na pravou či levou stranu posouvat video o 10 sekund. Jde o příjemnou a intuitivní novinku, kterou ocení každý. K poslednímu „vylepšení“ patří nový design příloh v chatu. Prakticky však došlo pouze k pozměnění několika ikonek.

Seznam novinek WhatsApp
Zdroj: FONETECH.CZ

Umělá inteligence

Výše uvedené funkce nejsou ale jedinými novinkami, které v poslední době fanoušci vyhlíží. WhatsApp se připravuje například i na příchod umělé inteligence. Před několika dny uniklo, že WhatsApp se stane první chatovací aplikací společnosti Meta, která přinese implementaci vlastní umělé inteligence, využívat bude jazykový model Llama.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares