WhatsApp

WhatsApp chystá novinku. Bude potřeba znát speciální heslo, abyste se dostali do konverzace

  • WhatsApp dostane vylepšené zabezpečení
  • Zvolené chaty ochráníte pomocí hesla
  • Přístup má fungovat i na otisk prstu a sken obličeje

Chatovací aplikace WhatsApp představuje novinky jako na běžícím páse. Nejnovější aktualizace potěší hlavně ty, kteří komunikují s ostatními především pomocí textových zpráv.


Nepřehlédněte: Představili chytrý telefon, který se dá nosit na ruce jako hodinky. Takto funguje


Do WhatsAppu přichází další vrstva zabezpečení

Oblíbená mobilní aplikace, kterou používají po celém světě miliony lidí, přichází s novou funkcí. Ta jistě potěší nejednoho uživatele. Výrazně totiž vylepšuje ochranu soukromí.

Nová funkce Uzamčení chatu byla představena v květnu letošního roku a jejím cílem je pomoci uživatelům chránit jejich „nejintimnější konverzace“ před zvědavýma očima tím, že je opatří heslem a uloží do samostatné složky.

Do této složky se dostanete pouze po zadání hesla zařízení nebo pomocí biometrických údajů, jako je otisk prstu nebo sken obličeje pomocí předního fotoaparátu, popřípadě Face ID, pokud používáte chytrý telefon iPhone. Kromě toho se oznámení ze zamčených chatů nemohou objevit v nevhodnou chvíli, například když jste právě předali telefon příteli, aby si prohlédl nějaké fotografie.

Nyní se zdá, že brzy budou moci být chaty zcela skryty, alespoň tedy podle serveru WABetaInfo, jehož redaktoři nové vylepšení vypátrali při testování neveřejné verze aplikace WhatsApp. To znamená, že existence samostatných složek bude zcela skryta před každým, kdo náhodou zahlédne váš WhatsApp – a bude k nim možné přistupovat pouze pomocí tajného kódu (nebo biometrického údaje) zadaného do vyhledávacího pole.

Konverzace z aplikace jednoduše zmizí

Chat bude možné zamknout tak, že klepnete na název soukromého nebo skupinového chatu a vyberete možnost Zamknout. Tyto chaty si pak zobrazíte tak, že doručené zprávy potáhnete dolů a zadáte heslo telefonu nebo použijete biometrický údaj.

V květnovém prohlášení společnosti se píše: „Myslíme si, že tato funkce bude skvělá pro lidi, kteří mají důvod čas od času sdílet svůj telefon s někým z rodiny nebo ve chvílích, kdy někdo jiný používá jejich mobil.“

Nejedná se o poslední důležitou funkci, která chatovací aplikace v následujících týdnech dostane. Vítanou novinkou budou bezesporu i nové mizející hlasové zprávy, které umožní sdílet hlasové poznámky s jistotou soukromí, protože druhá strana nebude mít šanci hlasovky ukládat, přeposílat či kamkoliv exportovat. Připravovaná funkce přehrát pouze jednou je více méně stejná jako možnost nechat po určité době zmizet klasickou textovou zprávu nebo obrázek.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Metro, Meta

Total
0
Shares