Adaptive Display, Motorola

Představili chytrý telefon, který se dá nosit na ruce jako hodinky. Takto funguje

  • Žádné „obyčejné“ skládačky
  • Motorola chystá rolovací smartphone

Výrobci chytrých telefonů se v posledních letech předhánějí, kdo nabídne zajímavější chytrý telefon se skládací konstrukcí a ohebným displejem. Společnost Lenovo, potažmo Motorola, má nicméně větší ambice, protože chce na pulty obchodů uvést prvotinu, kterou budeme nosit na zápěstí stejně jako hodinky.


Nepřehlédněte: Hvězda Betelgeuze neexploduje a nezmění se v supernovu, zjistili vědci. Lidstvo nebeský ohňostroj zatím neuvidí


Žádné skládačky. Motorola chystá rolovací telefon

Flexibilní displeje dávají mobilním výrobcům prostor vytvořit zařízení, které na jednu stranu poskytne uživateli komfort rozměrného displeje, na druhou umožní zachovat snesitelné rozměry. V současnosti se jejich viditelné snahy „omezují“ na skládací smartphony. Mnozí však už usilovně pracují na rolovacích zařízeních, které možnosti posunou o notný kus dále.

V těchto stopách chce jít i Motorola, která si začala pohrávat s opravdu neobvyklým konceptem – adaptivním skládacím zařízením, které se dá nosit i na zápěstí. Koncept „Adaptive Display“ byl představen na akci Lenovo Tech World.

Jako běžný mobil vůbec nevypadá

Ve své podstatě lze 6,9palcový displej používat stejně jako běžný smartphone s Androidem. Můžete na něm spouštět aplikace a dělat věci jako obvykle. Ohýbatelná konstrukce navíc umožňuje využívat řadu režimů, které jsou ideální pro sledování filmu ve vlaku nebo vytvoření mini stativu pro pořizování selfie a videí. Zařízení lze dokonce ohnout tak, aby se ovinulo kolem zápěstí a dalo se nosit jako chytré hodinky.

Samozřejmě je třeba zodpovědět několik otázek. Co se stane, když telefon/displej spadne? Jak dlouho vydrží bez nabíječky? Kdy bude v prodeji a kolik bude stát?

Sluší se nicméně připomenout, že rolovací obrazovky nejsou ve světě elektroniky ničím novým, jen se zatím nepoužívají u smartphonů. Již v roce 2018 LG ukázalo první televizor, který se sroluje jako list papíru.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Motorola, zdroj: 9to5google

Total
0
Shares