Earth 300

Vzniká jachta větší než Titanic na jaderný pohon. Vědci na ní budou zachraňovat svět

  • Superjachta Earth 300 chce být plovoucím vědeckým městem
  • Představte si Silicon Valley, luxusní středisko Davos a olympijské hry dohromady

Dlouhá jako tři fotbalová hřiště, s nukleárním pohonem a nejvýkonnějšími počítači na světě. Taková bude megajachta Earth 300. Podle expertů nebude sloužit pro zábavu, využijí ji především vědci, který se pokusí zachránit svět před globálním oteplováním.


Nepřehlédněte: Podivný příběh ukrajinského cestovatele v čase: Zmizel z policejní stanice, našli u něj fotky z roku 2050


Superjachta Earth 300

Architektům se nedá upřít, že návrh lodi je elegantní a odvážný. Nabídne třináct pater, v nichž se budou nacházet dvě desítky vědeckých laboratoří.

Odborníci v nich budou vyhodnocovat data nasbíraná při plavbách a pomocí nich se budou snažit přijít s řešeními, která pomohou zmírnit klimatickou krizi. Podle firmy Iddes Yachts, která jachtu navrhla, je cílem „projektu „spojit vědu a průzkum a čelit největším výzvám Země“.

Plovoucí výzkumné „město“ pojme nejmodernější laboratoře se špičkovými technologiemi, robotikou a umělou inteligencí. Chybět nemá ani kvantový počítač, technologie, která zatím není komerčně dostupná, ale v současnosti je předmětem experimentálních studií, vyvíjených společnostmi jako Google a IBM.

Větší než Titanic

Vědecké plavidlo se stane domovem pro 160 vědců a 165 členů posádky. Kromě odborníků z oboru bude na palubě pobývat také 20 studentů a 40 vybraných VIP hostů.

Nejpozoruhodnějším rysem Earth 300 je vědecké město umístěné uvnitř velké sféry. Mezi další ikonické prvky patří gigantická vyhlídková plošina a high-tech interiér. „Představte si Silicon Valley, firmu SpaceX, luxusní středisko Davos a olympijské hry dohromady,“ popsali loď zástupci společnosti Iddes Yachts v tiskové zprávě.

Energii bude jachta získávat zcela netradičně — z jaderného reaktoru. Stejně jako kvantový počítač, ani plánovaný typ jaderného reaktoru však zatím neexistuje. Přesto by podle odborníků Earth 300 mohla vyrazit na moře již v roce 2025, tedy za pouhé dva roky.

Zdroj náhledové fotografie: Iddes Yachts, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Ještě že to je na atomový pohon a ne na mazut kde jedna loď je jak statisíce aut.

    1. Ono je to jedno, jen výroba zvedne teplotu o 0,5°C na celé zemi 🤣

Comments are closed.