Cestovatel v čase, budoucnost

Podivný příběh ukrajinského cestovatele v čase: Zmizel z policejní stanice, našli u něj fotky z roku 2050

  • Muž tvrdí, že cestoval časem
  • Policie u něj našla fotky z roku 2050

V roce 2006 se jistý Sergej Ponomarenko objevil v Kyjevě s velmi starým fotoaparátem a pasem ze sovětské éry. Podle vyvolaných fotografií policisté našli ženu, která ho znala. Ta potvrdila, že muž zmizel před desítkami let, protože odcestoval strojem času do roku 2050.


Nepřehlédněte: Čeští vědci objevili černou díru, která je ze Země vidět pouhým okem. Je rekordně blízko, říkají


Ukrajinský cestovatel časem

V roce 2006 se objevil v Kyjevě muž, který se potuloval po ulicích, měl na sobě nápadné oblečení a na krku pověšený starodávný fotoaparát. Po odvedení na policejní stanici vypověděl, že se narodil v roce 1932 a je mu 25 let.

Jeho výpověď se stala ještě podivnější, když vytáhl pas, sovětský dokument z 50. let s fotografií, na které stále vypadal na 25 let, píše server IFLScience. Dotyčný muž se jmenoval Sergej Ponomarenko.

Ponomarenko úředníkům řekl, že netuší, jak se v Kyjevě ocitl. Když muži zákona zkoumali jeho fotoaparát, zjistili, že jde o starý model, který se nevyrábí od 70. let a film z něj mohl vyvolat jen odborník. Jednoho takového proto vyhledali a ten potvrdil, že snímky zachycují Kyjev v podobě, jakou měl v 50. letech dvacátého století.

Mezi fotkami našli také záběry Sergeje a jedné nejmenované ženy. Poslední fotografie pak ukazovala UFO na obloze, což byla podle Ponomarenka poslední věc, kterou vyfotil, než se náhle ocitl v budoucnosti. Tím však zamotaný příběh zdaleka nekončí.

Policie Sergeje na policejní stanici odvedla do jedné místnosti, kde měl čekat na další výslech, a on zmizel. Na bezpečnostních kamerách nic nebylo – chlap se vypařil. Policisté pak dávali střípky skládačky dohromady a v historických záznamech našli muže se stejným jménem, který se ztratil v roce 1958.

Vypátrali i jeho tehdejší přítelkyni, nyní sedmdesátnici, a zjistili, že jde o stejnou ženu jako na fotografiích. Ta policii sdělila, že Sergej kdysi zmizel na dva roky, než se znovu objevil. V 70. letech minulého století pak znovu zmizel, ačkoli po letech jí poslal několik fotografií, o kterých tvrdil, že je pořídil v budoucnosti — v roce 2050.

Skutečně odcestoval do roku 2050?

O pozoruhodném příběhu ukrajinského cestovatele v čase se dozvěděl i youtuber Joe Scott, který se prohrabal fotografiemi a záběry, které byly pořízeny v inkriminované době, a našel několik nejasností.

Zaprvé se zdá, že mrakodrapy za Sergejem na fotografii „z budoucnosti“ byly naklonovány a pravděpodobně s jedná o Empire State Building. Další fotky z údajného roku 2050 podle všeho pocházely z ukrajinského televizního pořadu Vetřelci. Ten pojednává o možné existenci mimozemského života a je podobný pořadu, který běžel na stanici History Channel.

Jisté je, že příběh Sergeje Ponomarenka doprovází řada nejasností. Dodnes se neví, jak mohl zmizet z policejní stanice ani kde se nachází. Skutečně cestuje časem do budoucnosti? Názor si udělejte sami…

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay, zdroj: IFLScience

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Odborníci na všetko sú už v akcií, samozřejmě, že nájdu dôkaz o podvode, zatiaľ sa nevyjadrili vedci ktorý , dokázali, že aj sám Boh je podvodník.

  2. Dříve,než začnete “cestovat časem”,vytvořte přesnou definici času !!!Dále buď přijměte nebo odmítněte teorii
    o soustavném rozpínání vesmíru.Z těchto faktů,pokud je správně definujete a přimete,vyvoďte závěry.
    Pochybuji že o svátcích bude mít Chocholoušek čas.

Comments are closed.