iPhone X

Výkonný a recyklovaný. Známe všechny klíčové specifikace levného iPhonu SE 4

  • iPhone SE 4 nebude vypadat jako z pravěku
  • Apple vsadí na design iPhonu 13
  • Čím dalším telefon zaujme?

O levném iPhonu SE 4 se v poslední době hovoří tak často, až to vypadá, že jeho uvedení na trh je otázkou maximálně několika příštích týdnů. Nyní se (ne)překvapivě objevil další dobře informovaný zdroj, který tvrdí, že má s předstihem k dispozici všechny důležité specifikace.


Nepřehlédněte: Extrémní víkendové slevy drtí ceny Xiaomi i Galaxy S24 Ultra. Jsou teď absolutně nejlevnější


Cenově dostupný iPhone SE 4

Nejnovější generaci levného iPhonu SE, kterou má Apple představit na jaře příštího roku, se předpovídá velký úspěch. A to hlavně díky její předpokládané lákavé ceně. K zahození však nebude ani výbava, což potvrzuje tipér Nguyen Phi Hung, který nyní prozradil, že iPhone SE 4 dostane fotoaparát s umělou inteligencí (AI).

Na rozdíl od mnoha předchozích zvěstí se iPhone SE 4 má podobat spíše iPhonu 13 než iPhonu 14. Mezi oběma telefony však významný rozdíl není. Na čelní straně mobilu se v každém případě dočkáme výřezu se senzory pro funkci Face ID, která umožňuje odemykat Phone pouhým pohledem na displej, a to i v naprosté tmě. Zadní strana už se má podobat iPhonu X a nabídne pouze jeden jediný foťák.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Moderní design s jediným fotoaparátem

Podle Nguyena Phi Hunga bude fotoaparát podporovat filmařský režim, v němž se uplatňuje efekt malé hloubky ostrosti, který zaostřuje na natáčený objekt, zatímco pozadí a popředí nechává efektně rozmazané. Jedná se o zajímavou informaci, protože tento mód vyžaduje použití nejméně dvou kamer, takže není jasné, jak toho chce Apple docílit.

Novinkou, která však možná přechází do oblasti zbožných přání, je tvrzení, že iPhone SE 4 bude obsahovat 6 GB RAM oproti 4 GB u předchozích modelů. Procesorem má být údajně Apple A16 Bionic, který byl představen v iPhonu 14 Pro (Max). A displej? Údajně 6,1palcový OLED panel. Pokud je to pravda, tato technologie se v řadě SE objeví vůbec poprvé. Všechny dosavadní levné iPhony jsou vybaveny iPS obrazovkami.

Zdroj náhledové fotografie: Vinoth Ragunathan / Unsplash, zdroj: Apple Insider, Nguyen Phi Hung 

Total
0
Shares