iPhone 14

Vyčůranost nezná mezí! iPhone 14 se bude prodávat v Rusku zákazům navzdory

  • iPhone 14 je nová modelová řada
  • Apple v Rusku formálně nepůsobí
  • Rusové si telefon přesto koupí

Apple před pár dny představil novou modelovou řadu telefonů pro letošní rok iPhone 14. Smartphony lákají nejen na několik mezigenerační vylepšení, ale zároveň se nadobro vytratil nejmenší Mini, který kalifornský podnik kvůli nízké poptávce nadobro odstřihl.

iPhone 14 v Rusku

To však není v tento moment podstatné. Mnohem důležitější je v tomto kontextu informace, že iPhone 14 bude v Rusku navzdory měsíce trvajícím omezením k mání, informuje GadgetsNow.

Ptáte se, jak je to možné? Nebo vás napadl šedý dovoz? Ani jedno, ani druhé. V rámci paralelního dovozu posvěceného samotným Kremlem lze do Ruska dovážet i produkty bez svolení vlastníka ochranné známky, což je v tomto případě Apple.


Nepřehlédněte: Češi ať v zimě kvůli drahým energiím zmrznou! Smutný obraz země se dvěma jadernými elektrárnami


iPhone 14
Zdroj: Apple, TZ

Ačkoliv ten v reakci na okupaci Ukrajiny ukončil v Rusku již v březnu veškeré své aktivity, u maloobchodníků stále zůstalo poměrně značné množství zásob jak iPhonů, tak MacBooků i dalších produktů, dodává server.

 „Tento přístup zaručí přepravu zboží do naší země… navzdory nepřátelskému jednání zahraničních politiků.“

— Michail Mišustin, ruský premiér

Sankce? Žádný problém!

Z toho plyne, že běžný Rus nepřišel zkrátka lusknutím prstu, jak se hojně proslýchalo na sociálních sítích a nejrůznějších mediálních plátcích. A jak to vypadá, s letošní řadou to nebude jinak.

Jistě, nejspíš se do země nepodaří dostat takový objem, na jaký byli tamější zákazníci rok co rok zvyklí, ale jak vidno, kdo chce, cestu si vždy najde. V případě Ruska by to šlo říci i jinak…

Zdroj náhledové fotografie: Victor Calvarho / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.