Vychází Train to Sachsenhausen, mobilní hra o studentských protestech proti nacistické okupaci

Vychází první mobilní hra o studentských protestech proti nacistické okupaci. Train to Sachsenhausen je zdarma

  • Train to Sachsenhausen kombinuje prvky románu s principy karetní hry
  • V roli mladého studenta medicíny prožijete bouřlivé události roku 1939

Pražské studio Charles Games vydává novou mobilní hru Train to Sachsenhausen. Ta přibližuje události spojené s uzavřením vysokých škol 17. listopadu 1939, popravami českých vysokoškolských studentů a jejich vězněním v koncentračním táboře Sachsenhausen. Ke stažení je zcela zdarma pro Android, iOS a PC.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous pronikli do Ruské centrální banky. Zveřejní 35 000 tajných dokumentů


Prožijte historii

Historická adventura Train to Sachsenhausen kombinuje prvky interaktivního románu s principy karetní hry, která vyhodnocuje každé rozhodnutí hráče pro vývoj dalšího děje. Titul nabízí několik různých konců, které jsou inspirovány skutečnými výpověďmi pamětníků. Výtvarné pojetí s temnou komiksovou estetikou je pak konfrontováno s autentickými dobovými záznamy a výpověďmi v podobě tzv. virtuálního muzea.

V roli mladého studenta medicíny prožijete bouřlivé události roku 1939, tedy demonstrace proti nacistickému režimu, pohřeb Jana Opletala, zatýkání na vysokoškolských kolejích či internaci v Ruzyni a transport do koncentračního tábora Sachsenhausen. Historický obsah pro hru vytvořili historici z organizace Živá paměť.

Train to Sachsenhausen je zdarma

„Train to Sachsenhausen je krátká a intenzivní zkušenost, ve které může každé rozhodnutí ovlivnit váš osud,” popisuje Vít Šisler, hlavní designér hry. Hra kombinuje prvky adventury a interaktivního románu s komiksovým zpracováním, o které se postaral výtvarník Ticho 762. „Hra má silnou atmosféru zejména díky výrazně stylizovaným kresbám,“ doplňuje art directorka Eva Nečasová.

Projekt Train to Sachsenhausen byl realizován za finanční podpory Nadace EVZ (Erinnerung, Verantwortung und Zukunft) v rámci programu Young People Remember. „Povědomí o utrpení obětí nacistického režimu se rychle vytrácí. Zbývá už jen hrstka pamětníků této temné kapitoly naší historie a proto je nezbytné nalézt nové způsoby, jak tento odkaz předat současné mladé generaci,” poznamenává Helge Theil, projektový manažer Nadace EVZ.

Train to Sachsenhausen můžete zdarma stahovat pro zařízení s iOS a Androidem a počítače s Windows.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Charles Games

Total
8
Shares
1 komentář
  1. Proč to není na Steamu? Charles games mají vše na Steamu

Comments are closed.