Vybíjí se váš telefon s Androidem příliš rychle? Pak vyzkoušejte tento trik

 • Aplikace Zprávy na Androidu vybíjí baterii chytrých telefonů
 • Víme, jak chybu opravit. Žádný strach, zvládne to i vaše babička

Aplikace Zprávy od Googlu pro posílání SMS zpráv je mezi lidmi velmi populární, čehož si všimli i výrobci telefonů, kteří ji proto ve svých nadstavbách rádi často používají. Jmenujme například značky Samsung, Realme nebo Xiaomi. Nyní bohužel vyšlo najevo, že aktuální verze obsahuje chybu, která vysává baterii smartphonů raketovou rychlostí. Takže pokud jste si v posledních dnech všimli, že telefon nabíjíte častěji, než je zdrávo, znáte konečně viníka.


Nepřehlédněte: Špehuje vás někdo přes WhatsApp? Takto stalkerovi zmizíte z očí!


Procenta baterie mizí před očima

V čem je zakopaný pes? Není v tom žádná věda. Vážně! Aplikace v poslední verzi přistupuje k fotoaparátu i ve chvíli, kdy nemusí, což má za následek pokles baterie extrémní rychlostí. Telefon můžete mít v klidu položený na stole, přesto budou procenta baterie mizet doslova před vašima očima.

Jak z toho ven? Pokud máte mobil s Androidem 12, problému si všimnete sami. Systém vám po chvíli pošle notifikaci s informací o nadměrném využívání fotoaparátu aplikací Zprávy. Poté vám stačí otevřít náhled naposledy spuštěných aplikací a aplikaci „natvrdo“ ukončit.

Vybíjí se váš telefon s Androidem příliš rychle? Pak vyzkoušejte tento trik
Zdroj: FONETECH.CZ

Hoďte svůj telefon znovu do formy

Jistější ale přece jen bude, když přejdete do Nastavení vašeho smartphonu, najdete položku Aplikace (stačí zadat do vyhledávacího pole) a vyhledáte Zprávy. Následně zvolte Oprávnění, klikněte na Fotoaparát a zakažte aplikaci přístup k fotoaparátu. Hotovo!

Nyní můžete aplikaci Zprávy od Googlu používat jako obvykle a bez obav, že vycucne baterii vašeho telefonu dřív, než mrknete okem.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
7 komentářů
 1. To jsou zase rady.. V Redmi mi v Nastavení žádné “hledání” v Aplikacích nenabízí a vůbec najít jestli mají Zprávy nějaké povolení.. Dík, “odborníci”.. Když už radíte, včetně trapné poznámky, že to zvládne i babička, tak by to nejdřív chtělo mít úplné znalosti o tom, co který mobil umožňuje.. 🙄

  1. Ale ale… Screenshoty v článku jsou z telefonu Xiaomi s nadstavbou MIUI. Redmi je Xiaomi. Vaše poznámka je tudíž úplně mimo.

   1. Není to tak i já na Mi 11T jsem to hledal jakou dobu aspoň to chtělo příště přesnější návod na konec jsem si to musel najít úplně jinde a v jiným článku takhle to ani babička nenajde 😀

    1. To že to neumíte neznamená, že to tam není. Stačí si najít nastavení správu aplikací, nebo podržet inkonku aplikace a jít do info o aplikaci a tam vše máte. Ale psát komentáře že to nejde je lehčí že? 😉

  2. No nevim, u sve Ultry jsem to zakazal, tak jsem zvedav, jestli to pomuze…Ja ji pouzivam primo k praci a den vydrzi pouze pri FHD+, “optimalizovane” baterii a 60hz..Cekal jsem vic

 2. Co je to za nesmysl, Xiaomi ??? Měli jste ten telefon někdy v ruce, běžte do háje…..

Comments are closed.