Baterie, telefon

Vybíjí se vám telefon rychleji než je zdrávo? Tyto aplikace vysávají baterie jako upír, hned je smažte!

 • Nabíjíte váš chytrý telefon stále častěji a netušíte proč?
 • Ukažme si, které aplikace jsou největšími zločinci na baterii

Švýcarské online úložiště pCloud se znovu zaměřilo na aplikace, které nejvíce vybíjejí baterie chytrých telefonu. Většinu z nich přitom dennodenně používáme a mnoho z nich baterky nemilosrdně vysává bez ohledu na to, zda je uživatel používá, nebo ne. Nejčastěji jde o sociální sítě, nástroje pro sledování zdraví a různý zbytečný bloatware.


Nepřehlédněte: Hvězdné války realitou. Izraelské laserové dělo zasáhne každý cíl, jeden výstřel stojí 100 korun


Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky, máte je v telefonu?

Hledáte elektrickou zásuvku častěji než je obvyklé a váš telefon nabíjíte i několikrát denně? Pak se vám ve smartphonu zabydlely aplikace, které baterii vysávají jako upír!

Experti ze společnosti pCloud znovu podrobili populární mobilní aplikace pečlivému zkoumání, aby určili, které z nich způsobují největší zátěž baterie. Znovu vsadili na obvyklou metodiku: zjišťovali, k jakým oprávněním mají aplikace přístup (například určování polohy), kolik energie baterie tyto aplikace vyžadují a jestli podporují tmavý režim.

Baterie, telefon
Zdroj: FreePhotosART / Pixabay

V seznamu figurují jak „známé firmy“, jako například Facebook, Instagram nebo WhatsApp, tak i úplní nováčkové. Podíváme-li se na největší žrouty baterie, suverénně vyhrála sportovní aplikace Fitbit, která baterii ždíme jako o život – používá 14 ze 16 dostupných funkcí telefonu. Nejméně náročná z testovaných je pak aplikace na pracovní nabídky LinkedIn. Pokud bychom se zaměřili pouze na sociální sítě, tak první místo obsadil Facebook – je to totální energetický upír.

Pokud vás zajímá, která z aplikací je zodpovědná za rychlejší vybíjení baterie vašeho smartphonu, otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie. Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy nemáte po ruce nabíječku.

Tyto sociální sítě představují problém:

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. Bumble
 4. Snapchat
 5. Tinder
 6. Grindr
 7. Likke
 8. Twitter
 9. Houseparty
 10. TikTok

Dvacet největších žroutů baterie:

 1. Fitbit
 2. Verizon
 3. Uber
 4. Skype
 5. Facebook
 6. Airbnb
 7. BIGO LIVE
 8. Instagram
 9. Tinder
 10. Bumble
 11. Snapchat
 12. WhatsApp
 13. Zoom
 14. YouTube
 15. Booking.com
 16. Amazon
 17. Telegram
 18. Grindr
 19. Likke
 20. LinkedIn

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
2 komentářů

Comments are closed.