Baterie, telefon

Vybíjí se vám rychle telefon? Samsung poradil, jak výdrž baterie zvýšíte na maximum

  • Rychle se vybíjející smartphone je noční můrou každého jeho majitele.
  • Podle společnosti Samsung lze přitom výdrž baterie snadno prodloužit.

Smartphony přicházejí se stále rychlejšími procesory, větší pamětí a roste také úhlopříčka použitých displejů. Přibývá aplikací s permanentním připojením k internetu. Přitom právě výdrž je největším problémem dnešních mobilů. Při využívání funkcí, které nabízejí, se totiž častokrát jen obtížně dostanete na víc než jeden den zátěže.


Nepřehlédněte: Na Mars se dostaneme za pár sekund. Warpový pohon bude realitou, říkají vědci


Nevhodně zvolená tapeta

Lidem pochopitelně slabá výdrž vadí, ale ukazuje se, že za nadměrným vybíjením akumulátorů smartphonů může několik chyb, kterých se dopouští snad úplně každý.

Displej je klíčový, je velkou a energeticky nejnáročnější součástí každého chytrého telefonu. A překvapivě může mít na výdrž baterie vliv i typ zvolené tapety. Ve speciální poznámce k nabíjení telefonů Galaxy Samsung uvádí: „Prodlužte výdrž baterie používáním tapety nebo motivu v tmavém tónu.“ Co tím korejská společnost myslí?

Jde o to, že moderní telefony (nejen ty od Samsungu) používají displeje typu OLED. Každý pixel na AM(OLED) displeji je osvětlen samostatně. Když je pixel černý, je vypnutý. To znamená, že když se na obrazovce zobrazuje černá, není spotřebovávána žádná energie. Pokud si tedy nastavíte černou tapetu, odběr energie minimalizujete.

Baterie, telefon
Zdroj: FreePhotosART / Pixabay

Další rady a tipy

Existují samozřejmě i další užitečné tipy. Ujistěte, že je obrazovka vypnutá, kdykoli ji nepoužíváte. Doba zapnutého displeje má zásadní vliv na výdrž baterie, takže omezení doby, po kterou je rozsvícená, může hrát nezanedbatelnou roli v tom, jak dlouho vám telefon vydrží nabitý. Pokud chcete baterii ulevit, nastavte interval vypnutí na 15 sekund.

Společnost Samsung také doporučuje, aby lidé používali automatický jas, který upravuje jas obrazovky automaticky podle světelných podmínek. Delší výdrž vašeho smartphonu můžete docílit také používáním Wi-Fi místo mobilních dat, nastavením tmavého režimu nebo vypnutím funkce Always on Display (Vždy na obrazovce).

Velkým žroutem energie pak je používání GPS navigace, která má přístup k poloze telefonu. Takže pokud chcete, aby vám telefon vydržel nabitý co nejdéle, vyhněte se tomu.

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: Samsung

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tetička měla ještě lepší radu: když chtěla telefonovat, zapnula telefon a telefonovala. Pak ho zase vypnula 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..