Eco-SIM od Vodafone

Vodafone zjednodušuje pořízení eSIM, nové podoby se dočkají i klasické SIM karty

  • eSIM je nově možné objednat přes samoobsluhu Můj Vodafone
  • Klienti už nemusí chodit na pobočku
  • Plastové SIM karty nahradí v průběhu roku Eco-SIM

Vodafone přichází s plně digitálním řešením, které šetří nejen čas zákazníků, ale i životní prostředí. Zatímco dříve byl pro pořízení eSIM potřeba kód na papírovém voucheru, nyní zákazník vše vyřídí elektronicky během několika minut.


Nepřehlédněte: Neomezená data za výhodnější cenu? Vodafone vylepšil nabídku pro lidi s handicapem


Budoucnost vidí v eSIM

„Stačí si přes samoobsluhu Můj Vodafone objednat eSIM. Za pár minut zákazník najde v samoobsluze QR kód, přes který si ji stáhne do svého telefonu. Vodafone také přichází s možností, ve které odpadá scanování QR kódu. Stačí do objednávky zadat takzvaný EID kód a eSIM se do telefonu stáhne automaticky,“ řekl Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb Vodafonu. A dodává: „Také v případě, že zákazník chce vyměnit klasickou SIM za eSIM, vše vyřídí jednoduše z pohodlí domova.“

Eco-SIM od Vodafone
Zdroj: Vodafone

Nutnou podmínkou pro využití eSIM je telefon, který tuto funkci podporuje. V minulosti byly spíše raritou, jejich nabídka ale rok od roku narůstá. Podle predikce agentury GSM Association bude do roku 2025 dokonce zhruba 60 % všech prodaných chytrých telefonů na světě s integrovanou elektronickou SIM kartou plně kompatibilních.

Uplatnění eSIM se netýká pouze mobilních telefonů, ale otevírá dveře například chytrým řešením internetu věcí. Díky miniaturní velikosti a integraci čipu do přístroje je možné připojit i další chytrá zařízení, do kterých se klasická SIM karta nehodí. Jde například o různá čidla, sondy, hodinky nebo trackery. Rozvoj eSIM je urychlen mimo jiné spuštěním 5G sítí, kde se počítá s masivním zapojením zařízení internetu věcí právě s integrovanou SIM kartou.

Plastové karty nahradí Eco-SIM

Aby byl i u plastových karet dopad na životní prostředí co nejmenší, zavede operátor v České republice v první polovině letošního roku tzv. Eco-SIM. Ty budou vyrobené pouze z recyklovaného plastu, což by mělo ročně uspořit 1 280 tun emisí.

Zdroj náhledové fotografie: Vodafone

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Nevím, jak to Vodafone myslel, ale jestli je to tak, jak je to popsáno v článku, tak to k ničemu není. V klasickém telefonu mám normální simku, e-sim je vhodná např. do hodinek. Super by bylo, kdyby se poté, se hodinky vzdálí od mobilu automaticky vše přesměrovalo na ně a až se zase s mobilem spojí, vše by se to vrátilo. Ale toho se asi nikdy nedočkáme, protože by to jednak dávalo smysl, druhak by operátoři přicházeli o peníze.

Comments are closed.