Vivo X80 Pro RECENZE

Vivo X80 Pro stále s červnovými záplatami. Nešlo by to lépe, Vivo?

  • Vivo X80 Pro je parádní telefon
  • Má osobitý design i super foťák
  • Jen s podporou je trochu na štíru

Aktuální vlajkový model Vivo X80 Pro (recenze) je stále ještě horkou novinkou. Nabízí osobitý design (myšleno z pohledu zad a masivního fotomodulu), vysoký výkon díky procesoru Snapdragon 8 Gen 1, fantastický LTPO 3.0 a zejména vynikající fotoaparát.

Perfektní Vivo X80 Pro

Samo sebou mu nechybí moderní funkce i příkladná konektivita včetně rychlého drátového i bezdrátového nabíjení. De facto až na pár drobností jde o velmi povedený smartphone. Ale jak je na tom s podporou?

V době psaní recenze na Vivo X80 Pro přišla čerstvá aktualizace s několika vylepšeními (zvuk, systém, fotoaparát) a červnovými záplatami. Jenže, od té doby je docela ticho po pěšině, a to je s ohledem na fakt, že se blíží konec srpna a jde o nejnovější model, který je v Česku k mání, minimílně zvláštní.


Nepřehlédněte: Opravdu zapeklitá věc: dokážete na této fotografii najít kosmonauta? 99 % lidí ho nenajde


Vivo X80 Pro
Zdroj: FONETECH.CZ

Je však otázkou, jestli je problém v podpoře z hlediska časnosti nebo z pohledu distribučního kanálu. Na populárním serveru XDA Developers totiž někteří uživatelé potvrzují, že již dostávají nejnovější, tuším srpnový update.

Podpora je přinejmenším zvláštní

V tomto kontextu určitě nejde o největší problém lidstva, ale už s ohledem na skutečnost, že Vivo na našem trhu není etablovanou značkou jako je Samsung, Apple, Xiaomi a někteří další, bych očekával malinko více.

A to platí i pro nejnovější operační systém Android 13, na jehož implementaci značka už několik měsíců pracuje, což je samozřejmě skvělé, nicméně je beta testing určen pouze pro globální, nikoliv evropskou verzi, a to mi hlava rovněž nebere.

Jsou to právě tyto maličkosti, které determinují, jak komplexní ta a ta značka vlastně je. Zatímco vývojářská verze každého příštího OS, počet testerů atd. je plně v její režii, časnost bezpečnostních záplat je devízou, opravdu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Podpora je stále lepší než například u Motoroly, takže bych to neviděl tak černě…

Comments are closed.