Kosmonaut, ISS

Opravdu zapeklitá věc: dokážete na této fotografii najít kosmonauta? 99 % lidí ho nenajde

  • Další internetová výzva je tu, ale tentokrát má smysl!
  • Najdete na fotografii z vesmíru nohy ruského kosmonauta?

Lidé po celém světě milují hádanky. Ať se jedná o obrázkové, písemné nebo číselné, lidé se baví jejich řešením, které může být na první pohled záludné, ale obvykle bývá velmi jednoduché. Je to i tento případ, kdy se snažíte v rámci optického testu najít nohy kosmonauta, které na první pohled nejsou patrné, ale nakonec je tam přeci jen uvidíte. Věřte nám.


Nepřehlédněte: OBRAZEM: Astronautka Cristoforettiová jako první Evropanka vystoupila z ISS do volného vesmíru


Zapojte se

Astronaut NASA Mark Vande Hei zveřejnil na Twitteru fotografii ze dne, kdy ruští kosmonauti Alexander Misurkin a Anton Škaplerov opustili prostory Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) a vstoupili do volného kosmického prostoru. Všechny sledující vyzval, aby se pokusili najít nohy vesmírného chodce, a ano, není to vůbec snadné.

Fotografie ukazuje úchvatný pohled na Zemi, některé části vesmírné stanice a nohy kosmonauta Roskosmosu. Alexander Misurkin a Anton Shkaplerov strávili 2. února roku 2018 mimo vesmírnou stanici ISS více než osm hodin, čímž vytvořili nový ruský rekord. Jejich směna se tenkrát protáhla kvůli potížím s výměnou přijímače antény na ruském modulu Zvezda. Vůbec nejdéle, 8 hodin a 56 minut, pracovali v otevřeném kosmu astronauti americké vesmírné agentury NASA Voss a Helmsová.

Kosmonaut, ISS
Zdroj: NASA (Mark Vande Hei)

Najdete kosmonauta?

Pořádně se na fotografii, kterou Vande Hei sdílel, podívejte. Najít nohy ruského kosmonauta není nic lehkého. Jen málo lidí si jich všimne do několika vteřin. Udělejte si tak čas a přemýšlejte, kde by asi tak mohly být. Kolik budete potřebovat času, abyste je našli?

Můžeme i poradit. Zaměřte se pouze na horní část obrázku. Pokud kosmonauta stále nevidíte, nápovědou může být střed fotografie. Už je tam vidíte? Je to velmi jednoduché, nebo ne? I v tomto případě platí, že pokud si obrázek dostatečně nezvětšíte, vaše oči si nohou nejspíše vůbec nevšimnou.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: CNET

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. Úžasné. Další průměrný klickbite titulek? Bez nápovědy jsem ho měl za zhruba pět vteřin…

Comments are closed.