VIVO

Konečně! Nejnovější Android 12 v Česku dostává i Vivo X60 Pro

 • Vivo X60 Pro dostává Android 12
 • Spolu s ním i FuntouchOS 12
 • Update přináší řadu vylepšení

Jak jsme avizovali už v prosinci loňského roku, k dalším značkám, které spěchají s adaptací nejnovějšího operačního systému Android 12 na své telefony, se řadí i čínské Vivo. A populární výrobce do puntíku splnil, co sliboval. České zastoupení ohlásilo hlavní aktualizaci pro Vivo X60 Pro (recenze) někdy na pomezí ledna / února 2022, a ta právě dorazila.

Android 12 má i Vivo

Balíček s označením PD2059FEXA36.6.21 o velikosti 3,73 GB se našem redakčním kusu objevil před několika minutami. První dojmy? Jestliže jste doufali v převratné grafické změny po vzoru MaterialYou, budete zklamáni.


Nepřehlédněte: Zuckerberg Evropě: „Facebook a Instagram odejde!“ Jen si běž, směje se EU


Android 12, FuntouchOS 12
FuntouchOS 12 (Zdroj: FONETECH.CZ)

Pokud ale patříte ke druhé skupině uživatelů, kteří si zamilovali předchozí verzi OS, budete nadšení. Vše je totiž přesně takové jak jste zvyklí s tím rozdílem, že nyní je FuntouchOS 12 opravdu dotažený.

Změny jsou „pod kapotou“

Změny doznaly ikony, horní lišta, jež je přehlednější, k dispozici máte celou paletu skvělých widgetů, nadstavba působí svěže, a hlavně, Vivo také klade větší důraz na vaši bezpečnost. Nejde jen o občasné připomenutí vyšší spotřeby energie ohledně aplikací a procesů na pozadí. Při každé instalaci aplikace jste okamžitě upozorněni na důležitá oprávnění (mikrofon, fotoaparát atd.), abyste pečlivě zvážili co povolit, případně nepovolit.

Výrobce rovněž prohlašuje, že platforma je také rychlejší a z pohledu baterie mnohem lépe vybalancovaná. Tuhle věc zatím nedokážeme potvrdit, je ještě příliš brzy na nějaké větší závěry.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
 1. Vivo x 60 pro
  Stáhla se mi aktualace přechod na novou verzi adroid 12.
  A musím napsat, že kvalita fotoaparátu je mnohem horší než na verzi android 11.
  Celkový dojem hrůza. Telefon se seká, dlouho načítá sem tam nelze ani resetovat.

  1. Ahoj. Řešil jsem stejný problém, bohužel až po vydání článku. Nakonec jsem musel, a to fakt nerad, udělat obnovení do továrního nastavení a všechno konečně šlape jak má.

Comments are closed.