Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Vítejte v pekle! Hackeři z Anonymous ukazují Rusku zdvižený prostředník

  • Hackeři z Anonymous rozebírají Rusko jako obří skládačku
  • Každý den ho ničí přesnými kybernetickými útoky

Anonymous jsou parta, která se nezakecá. Od vyhlášení kybernetické války ruskému režimu uveřejnili hackeři už statisíce e-mailů a stovky gigabajtů dat. V útocích přitom plánují pokračovat do chvíle, než se ruská armáda kompletně stáhne z Ukrajiny.


Nepřehlédněte: Češi, sháníte sluchátka? Lidl má jedny parádní Sony za fantastickou cenu


Nepřítel, před kterým není úkrytu

Kolektiv Anonymous o sobě dal znovu hlasitě vědět! Během včerejšího dne jsme psali, že hackeři pronikli do ruské banky, kterou využívají oligarchové. S klienty přitom od té doby neustále komunikují přes chat a dělají si legraci z bezmocné technické podpory, které posměšně vzkázali, aby pozdravovala tajnou službu.

Ve středu se jim pak podařilo trefit pomyslný jackpot, když uveřejnili přes 600 jmen důstojníků FSB. Za zmínku stojí i velký kybernetický útok na společnost GUOV, která aktivně spolupracuje s ruským ministerstvem obrany nebo krádež více než 250 000 e-mailů (130 GB dat) z investiční společnosti Worldwide Invest. Teď Anonymous opět udeřili!

„Od vyhlášení kybernetické války zločineckému režimu Kremlu zveřejnilo hnutí Anonymous na 5,8 TB ruských dat,“ uvedli na Twitteru s tím, že na mušce teď mají ruskou vládu a další banky.

Hackeři mají Rusko na mušce

Hackeři z Anonymous vedou s Ruskem kvůli jeho vpádu na Ukrajinu drsnou kybernetickou válku, napadají ruské servery a nabourávají vysílání ruských médií. Aktivní je zejména skupina Battalion 65 (NB65), které se povedlo odstavit satelity vesmírné agentury Roskosmos. Když začátkem března na Twitteru uvedli, že jsou Rusové nad Ukrajinou slepí, zpráva oblétla celý svět.

Nejnovější analýza webu surfshark.com, což je největší VPN služba na světě, poukazuje na to, že invaze ruských vojsk u svého východního souseda zmobilizovala hackery z celého světa. Podle publikovaných dat se Rusko v prvním kvartálu letošního roku stalo nejčastěji hackovanou zemí na světě. Konkrétně hovoříme o úniku dat 3,55 milionu uživatelů. Rusko odsunulo na druhou pozici Spojené státy americké, které žebříčku do zahájení invaze na Ukrajinu dominovaly.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares