Řecko, socha, počítač, notebook

Vidíte to také? Lidé si myslí, že žena na dva tisíce let staré soše drží notebook

  • Co drží žena v rukou na řeckém náhrobku?
  • Někteří si myslí, že moderní přenosný počítač

Internetem momentálně koluje bláznivá teorie, která se týká starověkého Řecka. Někteří lidé tvrdí, že dávné věštkyně využívaly ke svým předpovědím moderní notebooky. Dokazovat to má dva tisíce let starý náhrobek, na kterém je prý vyobrazen laptop, píše server USA Today.


Nepřehlédněte: Češi, používáte WhatsApp? Nová funkce vás ochrání před nevyžádanými a podvodnými telefonáty


Důkaz o cestování časem?

Cestování v čase je velmi diskutovaným tématem. Slýcháme o něm hlavně ve science fiction filmech, ale některé fotografie, které se v posledních týdnech objevily na internetu, tuto teorii podrobují těžké zkoušce. Uživatelé posledních několik dní diskutují nad fotografií starořeckého náhrobku, na kterém si lze všimnout podivného zařízení, které až nápadně připomíná dnešní notebook.

„94 centimetrů vysoká socha s názvem Grave Naiskos of An Enthroned Woman With An Attendant je vystavena v Muzeu J. Paula Gettyho v kalifornském Malibu,“ píše USA Today. Náhrobek vyobrazuje ženu se svým sluhou. To, co způsobilo poprask, je předmět, který muž ženě ukazuje. Podle konspirátorů jde o notebook, který má ze strany dokonce dva USB porty. Jaká je skutečnost?

Skutečně se díváme na notebook?

Pokud jste si mysleli, že se jedná o počítačem upravenou fotografii, aby objekt připomínal notebook, není tomu tak. Nejde ani o žádné cestování v čase. Odpůrci teorie o laptopu, a že jich je hodně, tvrdí, že záhadným předmětem je obyčejná šperkovnice.

Podle archeoložky Kristiny Killgroveové se může jednat i o pár voskových tabulek, které se dříve používaly k psaní. Odbornice doplnila, že v otvorech na boku, které připomínají USB konektory, se kdysi zřejmě nacházely různé dřevěné předměty, které časem shnily.

Platí zde tedy totéž, co v případě „iPhonu“ na 163 let starém obraze. V době vzniku náhrobku pravděpodobně nikdo nenazýval umělce vizionářem, který zachytil objekt z budoucnosti. A mnohým bylo jasné, že se jedná o šperkovnici.

Zdroj náhledové fotografie: sailko / Wikimedia Commons, zdroj: DailyMail, USA Today, Forbes

Total
0
Shares