WhatsApp

Češi, používáte WhatsApp? Nová funkce vás ochrání před nevyžádanými a podvodnými telefonáty

  • Na WhatsApp míří další funkce
  • Potěší hlavně příznivce soukromí

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších aplikací současnosti. Slouží k posílání zpráv, obrázků, hlasových nahrávek i videí, a to jednotlivcům i skupinám. V posledních několika měsících vývojáři do aplikace doplnili hned několik nových funkcí. Lidé mohou využívat například proxy připojení, roztomilé 3D avatary nebo vylepšené stavy. A teď na řadu přichází další parádní vychytávka.


Nepřehlédněte: Hacker rozběhl Windows 95 na chytrých hodinkách. Na internetu se teď dme pýchou jako páv


WhatsApp vylepšuje jako o život

Vývojáři aplikace WhatsApp v současné době pracují na funkci, která uživatelům umožní ztišit příchozí hovory z neznámých čísel. Asi není třeba zdůrazňovat, že právě tohle je něco, co každý z nás ocení.

Funkce totiž výrazně omezí rušení od neznámých lidí a zabrání nevyžádaným hovorům. Na připravované vylepšení upozornil server WABetaInfo, který se často a rád pitvá v kódu neveřejných verzí populární chatovací aplikace.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Otravům zatne tipec

Podle redaktorů se přepínač nové funkce nachází v nastavení aplikace a po jeho aktivaci jsou hovory z neznámých čísel vždy umlčeny, ale stále se zobrazují v seznamu hovorů a v centru oznámení. To znamená, že uživatelé mají o zmeškaných hovorech z neznámých čísel přehled. Nejsou jimi však rušeni.

Jednou z výhod nové funkce je, že může výrazně snížit počet nevyžádaných hovorů, které uživatelé dostávají. Jak víme, v posledních letech se nevyžádané hovory stávají stále větším problémem.

S podvodníky, kteří volají ve snaze ukrást osobní údaje, se setkal asi každý. Uživatelé aplikace WhatsApp nejsou vůči tomuto problému zatím imunní a proto možnost umlčet neznámé volající je velmi důležitá.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares