Apple Watch, Windows

Hacker rozběhl Windows 95 na chytrých hodinkách. Na internetu se teď dme pýchou jako páv

  • Skvělé, působivé a úplně zbytečné
  • Na hodinkách už spustíte i Windows 95

Ačkoliv byste to nejspíš nečekali, legendární operační systém Windows 95 můžete spustit i na obyčejných chytrých hodinkách, píše server Interesting Engineering.


Nepřehlédněte: Huawei má na triku obří skandál! Potají špicloval návštěvníky prestižního veletrhu, sledovací zařízení schoval do plastového kolečka


Windows 95 na zápěstí? Proč ne!

Čas od času se objeví zpráva, že se nějakému hračičkovi podařilo spustit operační systém Windows 95 na nějakém nezvyklém přístroji. Samo o sobě to vypadá jako zajímavost, která nemá žádné větší praktické využití.

Když ale napříč internetem sesbíráte ty nejpodivnější zmínky o Windows 95, pak vás to přinutí zamyslet se nad komplexností dnešních strojů a techniky.

Z nějakého důvodu se jednomu člověku po tomto starém operačním systému tak moc stýskalo, že si ho nainstaloval na své chytré hodinky, čímž získal funkční miniaturní počítač s dotykovým displejem!

Kromě toho, že do hodinek nainstaloval Windows 95, dokázal na malém zařízení spustit také hry Grand Theft Auto III a Flappy Bird.

Střílečka GTA III i návykovka Flappy Bird

Jakmile systém Windows naběhne (nabootuje), nejúžasnější na tomto hacku je, že člověk může používat hodinky s dotykovým displejem stejně jako počítač s myší, tedy s tlačítkem Start a podobně.

Pokud byste ale na hodinkách s Windows chtěli spouštět nějaké aplikace, nejde to. Systém zobrazí hlášku, že hodinky nemají dostatek paměti RAM, kdykoli se hacker pokusí nějakou aplikaci otevřít. Takže ano. Povedlo se mu do hodinek protlačit legendární „wokna“, ale v systému nic moc neudělá. 

Aby si hračička spravil chuť, naportoval do hodinek populární gangsterku GTA III. Kdo by si také nechtěl zahrát „gétéáčko“, když zrovna trčí někde v autobuse?

Ze všech unikátních věcí, které technický nadšenec do hodinek naportoval, je však asi nejužitečnější Flappy Bird. Pokud si hodinky takto hacknete, strávíte nekonečné hodiny ťukáním do displeje.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares