Hubble

Vesmírný kanibalismus! Hubbleův teleskop zachytil naprosto nevídané záběry Bílého trpaslíka

  • NASA se podělila o nevšední podívanou
  • Opět ji zachytil Hubbleův teleskop

Americká vesmírná agentura se opět podělila o nevšední zážitek. NASA zveřejnila několik úžasných snímků mrtvé hvězdy, jež se v pomyslné smrtelné křeči snaží pohltit vše okolo.

Vesmírný kanibalismus

Zároveň zdůraznila, že je to vůbec poprvé, kdy se lidskému oku naskytl podobný výjev. Bílý trpaslík totiž roztrhanou planetární soustavu doslova vycucal do morku kostí, a to jak tělesa a trosky z blízkého i vzdálenějšího dosahu.

NASA tyto archivní fotky, jež vyplivl Hubbleův teleskop, dala do širšího kontextu obohaceného o další detaily a umístila na svém YouTube kanále, kde mají fanoušci jedinečnou příležitost spatřit vesmírný kanibalismus “v přímém přenosu”.


Nepřehlédněte: Expert: Mimozemšťané Rusům zabrání v jaderné válce na Zemi, na dálku deaktivují rakety


Celá koláž tak supluje spektrální analýzu, která nám dává představu ohledně toho, co se bude s naší soustavou dít, až Slunce jednou vyhasne. I když, my u toho nejspíš nebudeme…

Hubbleův teleskop

Hubbleův teleskop byl na oběžnou dráhu Země vynesen na palubě raketoplánu Discovery mise STS-131 24. dubna 1990. Je jedním z nejvýznamnějších dalekohledů, jaký má NASA k dispozici a patří k tomu nejlepšímu, co si americká kosmonautika připsala na konto.

Hubble dosud provedl zhruba 1,5 milionu pozorování přibližně 50 000 nebeských cílů. To vskutku nejsou špatné výsledky pro zařízení, od kterého se původně čekalo, že bude fungovat maximálně 15 let.

Zdroj náhledové fotografie: NASA

Total
0
Shares
1 komentář
  1. STS-131 …..???
    Vážně si je tím autor jist, jestli se mu tam nepřipletlo jedno čísílko navíc?? …”1″

Comments are closed.