Huawei

Velmi špatná zpráva pro Huawei. USA umístí na černou listinu čínské firmy vyrábějící čipy

  • Na černou listinu zamíří další čínské firmy
  • Všechny spolupracují s Huawei

Bitva mezi Spojenými státy a společností Huawei pokračuje, protože administrativa amerického prezidenta Joe Bidena údajně zvažuje zařazení dalších čtyř čínských podniků vyrábějících čipy na černou listinu.


Nepřehlédněte: Jediný meteorit narazil do Marsu a jeho úlomky vytvořily tři miliardy kráterů. Došlo k tomu před miliony let


Huawei je na černé listině USA

Podle zdrojů citovaných agenturou Bloomberg se jedná o společnosti Qingdao Sien, SwaySure, Shenzhen Pensun Technology a předního čínského výrobce paměťových čipů ChangXin Memory Technologies (CXMT).

Všechny tyto společnosti mohou být brzy zařazeny na černou listinu, což znamená, že americké společnosti, které s nimi budou chtít obchodovat, k tomu budou potřebovat zvláštní povolení.

Kromě výše zmíněných firem vyrábějících čipy by mohly být na listinu přidány i další dvě společnosti, které fungují jako zprostředkovatelé a pomáhají Huawei získávat součástky pro výrobu modemů a dalších produktů s podporou technologie 5G.

Předchozí zprávy naznačovaly, že čínský stát do společnosti Huawei výrazně investuje, aby se stala čipovým gigantem schopným konkurovat firmám, jako jsou Intel a Qualcomm. A pravdou je, že čínské společnosti se již podařilo vyrobit čip Kirin 9000S na vlastním 7nm FinFET procesu za tři roky místo pěti, jak předpovídali někteří američtí experti.

Huawei
Zdroj: FONETECH.CZ

Představuje bezpečnostní riziko, říkají USA

Americká administrativa čínskou společnost Huawei dlouhodobě označuje za bezpečnostní riziko. Od roku 2019 na ni dopadají tvrdé sankce, přestože americká vláda i přes její žádost své tvrzení nepodložila konkrétními důkazy.

Jedním z nejcitelnějších dopadů na Huawei je ztráta podpory Googlu pro všechny smartphony (a tablety) představené po 16. květnu 2019. Huawei do nich nesmí instalovat balíček služeb Googlu, tedy pro západní trhy klíčové aplikace YouTube, mapy Googlu, e-mailový klient Gmail a především aplikační obchod Google Play. Telefony se tak mimo domácí čínský trh staly de facto neprodejné.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GSMArena, SCMP

Total
0
Shares