Malware

Velká vánoční loupež: Tato aplikace pro Android vám z účtu ukradne všechny peníze

  • Bankovní malware Xenomorph útočí na mobily s Androidem
  • Skrývá se v Google Play, s uživateli nemá slitování

Jestli něco lidé těsně před Vánoci vážně nepotřebují, tak starosti, že jim někdo může vybílit účet, protože si z oficiálního katalogu pro Android stáhli neškodnou aplikaci.


Nepřehlédněte: Kryštof Kolumbus jako protivný soused od vedle? Umělá inteligence nakreslila, jak by dnes vypadaly slavné osobnosti


Majitelé Androidu, mějte se na pozoru!

Nejde o žádnou poplašnou zprávu, ale o realitu dnešních dnů. Do aplikačního obchodu společnosti Google hackeři znovu propašovali nebezpečný malware. A věřte nám, že ten ve svém mobilu určitě nechcete. Stačí totiž trocha nepozornosti a vyluxuje vám učet dřív, než stačíte mrknout.

Na další cílený útok na telefony s Androidem upozornila bezpečnostní společnost ThreatLabz. Nebezpečný virus detekovala v aplikaci s názvem Todo: Day manager, kterou si uživatelé mohli stáhnout v oficiálním obchodě Google Play. „Xenomorph je trojský kůň, který krade přihlašovací údaje z bankovních aplikací v zařízeních uživatelů. Je také schopen číst SMS zprávy a oznámení uživatelů, což mu umožňuje krást jednorázová hesla a žádosti o vícefaktorové ověření,“ varují experti.

Telefony s Androidem ohrožuje nebezpečný trojský kůň
Zdroj: ESET

Chová se jako Vetřelec

Xenomorph předplácí prémiové služby bez vědomí majitele, ale rizikem je především pro bankovní služby, protože dokáže odcizit přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, digitálních peněženek a také číst ověřovací SMS kódy. Veškeré citlivé údaje pak přeposílá na servery útočníků, kteří si snadno přijdou na velké peníze.

Společnost Google sice zavirovanou aplikaci ze svého Obchodu Play rychle odstranila, ale tisíce uživatelů, kteří si ji stáhli v domnění, že jde o obyčejný úkolovník, jsou nadále v ohrožení. Zavirovaná aplikace je nebezpečná i tím, že se brání smazání.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Eset Mobile Security pro Android, plná verze na měsíc zdarma po zadání kódu JBGKUJ7J

Comments are closed.