Robot, kyborg, umělá inteligence

Kryštof Kolumbus jako protivný soused od vedle? Umělá inteligence nakreslila, jak by dnes vypadaly slavné osobnosti

  • Kdybyste je potkali na ulici, přišli by vám povědomí?
  • Umělá inteligence vytvořila fotky slavných historických postav

Umělá inteligence je dnes již běžnou součástí našich život, nadále však existují oblasti, kde její využití překvapuje. Nedávno vyhrála soutěž v digitálním umění, ale teď na neuronovou síť čekal možná ještě těžší úkol –  dostala za úkol oživit historické postavy. A výsledek je opět skvělý. Třeba takový Kryštof Kolumbus připomíná protivného souseda od vedle…


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila, jak budou vypadat děti narozené na Marsu. Raději na to ani nekoukejte


Umělá inteligence oživila objevitele Ameriky

Alper Yesiltas je známý turecký umělec, který pro úpravu fotografií rád využívá umělou inteligenci. Tentokrát chtěl v rámci svého projektu Thisness zjistit, jak by vypadaly slavné historické postavy, kdyby se narodily do dnešní doby. A výsledek? Fenomenální!

Italského mořeplavce a kolonizátora z patnáctého století Kryštofa Kolumba by v nenápadném bílém tričku poznal jen málokdo. A podobné to je i v případě jednoho ze slavných zakladatelů Spojených států.

Benjamina Franklina AI vyobrazuje jako moderního politika v elegantním černém obleku s broží americké vlajky, zatímco legenda týmu New York Yankees Babe Ruth má na sobě ležérní mikinu namísto ikonického baseballového dresu z třicátých let.

Poznali jste je?

Umělé inteligenci se povedlo ztvárnit náramně i nejslavnějšího komika všech dob Charlie Chaplina nebo gangstera Al Caponeho, tentokrát ovšem bez slavného pruhovaného obleku. Místo toho je mafián, který se proslavil v době prohibice, vyobrazen v kalhotách chinos a pohodovém svetru. Poznat hollywoodskou hvězdu Ginger Rogersovou může někoho potrápit. Naproti tomu herečky Audrey Hepburnová a Sharon Tateová jsou nezaměnitelné i v dnešní době.

Není to poprvé, co turecký fotograf použil umělou inteligenci (AI) ke „vzkříšení“ slavných osobností. Yesiltas už dříve na fóru serveru BoredPanda ukázal, jak by dnes vypadaly celebrity jako princezna Diana, Michael Jackson, Kurt Cobain nebo John Lennon.

Zdroj náhledové fotografe: Possessed Photography / Unsplash, zdroj: PetaPixel, Alper Yesiltas

Total
0
Shares