Lidská duše

Vědci mají důkaz: Duše skutečně existuje a žije ve vesmíru i po smrti

  • Vědci přišli s teorií, co se děje s lidskou duší po smrti
  • Jejich hypotéza vás zcela určitě překvapí

Dvojice vědců tvrdí, že našla důkaz, že lidská duše existuje. Své poznatky shrnuli do takzvané kvantové teorie vědomí, která říká, že když kvantové částice opustí náš nervový systém, vydají se do vesmíru a žijí mimo tělo.


Nepřehlédněte: NASA objevila v blízkosti Země něco zvláštního: Obrazce ve tvaru písmen, které se vznáší


Lidská duše neumírá

Podle amerického vědce Stuarta Hameroffa a jeho britského kolegy Rogera Penrose žijí naše duše v mikrotubulech, což jsou struktury uvnitř mozkových buněk. Když člověk zemře, tyto částice ztratí svůj kvantový stav, zatímco informace v nich zůstane zachována. To znamená, že duše na rozdíl od těla zůstává prakticky věčná a vrací se do vesmíru.

„Když srdce přestane bít a krev přestane cirkulovat, pacient umírá. Informace v mikrotubulech se však nezničí, ale rozptýlí se do vesmíru,“ vysvětlil Hameroff, který je profesorem na katedře anesteziologie a psychologie na Arizonské univerzitě. „Funguje to i obráceně. Pokud se pacienta podaří oživit, informace se vrátí zpět do mikrotubulů, což způsobí, že člověk má vize posmrtného života a například vidí světlo na konci tunelu,“ doplnil Penrose.

Podle jejich teorie lze říci, že duše je víc než jen interakce či souhra mozkových neuronů. Hammeroff i Penrose jsou přesvědčeni o tom, že ve skutečnosti je tvořena samotným vesmírem a pravděpodobně existuje od počátku věků.

Tunel
Zdroj: PIRO4D / Pixabay

Světlo na konci tunelu…

Hypotézu potvrzují i další odborníci. Například britský vědec Sam Parnia vystoupil v televizním pořadu National Geographic s názvem Příběh Boha, který moderoval Morgan Freeman. Parnia prozradil, že podle něj lidské vědomí žije i po smrti. Zkoumal více než 100 případů lidí, kteří přežili zástavu srdce, a těch, kteří zažili klinickou smrt, a mnozí z nich popisují bizarní zážitky.

„Víme, že lidé, kteří se z jakéhokoli důvodu přiblížili smrti, měli ve skutečnosti po tisíce let velmi hluboké a svým způsobem mystické zážitky. Lidé při prožívání smrti pociťují obrovský klid, útěchu a radost.“

Zdroj náhledové fotografie: garalt / Pixabay, zdroj: News Science & Nature, wm.edu

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Proc mate na jedne strance s textem o 150 slovech 453 reklam? Pusobi to spis jako nejaka scam stranka, nez jako zpravy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..