Windows 11

Varování Microsoftu milionům uživatelů počítačů s Windows: Co nejrychleji přejděte na novější systém

  • Windows 8.1 nyní zobrazují přes celou obrazovku varování „Konec podpory“
  • Microsoft uživatelům doporučuje, ať rychle přejdou na novější verzi

Společnost Microsoft vyzvala své uživatele, aby okamžitě přešli na novější verzi operačního systému Windows, jinak se v budoucnu mohou stát terčem hackerů a dostat se do velkých problémů. Kdo stále ještě používá Windows 8.1, zobrazuje se mu teď po spuštění počítače přes celou obrazovku varování, že podpora systému bude brzy ukončena.


Nepřehlédněte: Zázračný Starlink. Ukrajině dává křídla a poskytuje nepřetržité internetové připojení


To jinými slovy znamená, že pro tuto letitou platformu nebudou v budoucnu již vycházet žádné aktualizace, a to ani ty bezpečnostní. Uživatelé by tak s ohledem na možná rizika měli začít používat jiný systém, jinak by se jim mohlo stát, že se stanou cílem podvodníků, což pro ně může mít nedozírné následky. Pokud se po 10. lednu 2023 objeví nějaká nebezpečná trhlina, kterou budou moci zneužít počítačoví piráti, uživatelé zůstanou nechráněni.

„10. leden 2023 je posledním dnem, kdy společnost Microsoft nabídne aktualizace zabezpečení a technickou podporu pro počítače se systémem Windows 8.1. Obracíme se na vás nyní, abychom vám poděkovali za vaši věrnost a pomohli vám připravit se na to, co bude dál,“ stojí v oznámení Microsoftu.

Při zobrazení zprávy mohou uživatelé kliknout na možnost „Připomenout později“, což způsobí, že se oznámení znovu zobrazí za 35 dní. Nebo mohou kliknout na možnost „Připomenout po datu ukončení podpory“, aby se oznámení zobrazilo až ve chvíli, kdy Windows 8.1 dosáhne ukončení podpory.

Kliknutím na odkaz „Další informace“ pak lidé přejdou na webovou stránku společnosti Microsoft, kde na ně čeká vysvětlení, že Windows 8.1 brzy skončí podpora, a tak by měli upgradovat na novější verzi systému.

Podle analytické společnosti StatCounter Windows 8.1 používají dnes sice jen necelá tři procenta uživatelů, ale i tak jde v celosvětovém měřítku přinejmenším o několik milionů lidí.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash, zdroj: Bleeping Computer, Microsoft, StatCounter

Total
0
Shares
8 komentářů
  1. Vždycky mě pobaví, když mě kdokoli přesvědčuje, že bych já, obyčejný chudý člověk, měl být terčem útoku nějakých hackerů. Ti by si Toho na mě hodně vzali. A ještě víc mě baví, že je to obvykle někdo, kdo uvádí na trh neustále nové verze stejného softwaru, aby se “bylo čeho bát” a hlavně za co utrácet. Jsem pobaven:-)

  2. Úplnnnnnně v pohodě přejdu na linux nic to nepotřebuje a hlavně se to neseká , vřele doporučuji než nekonečné problémi s vyndejsem , čim novější tim horší

  3. Nové Operačné systémy neponúkajú nič prevratnéhoa zásadného okrem toho že odosielajú o nás spútu dát a neustále sa niečo deje na pozadí. Ak si nainštalujete zastaralý W7 vydrží vám spoľahlivo fungovať niekoľko ,rokov čo sa o Windows10 nedá povedať ,tam sa neustále vyskytujú rôzne anomálie. Celkom spoľalivá je aj Windows 8.1 ale tá 10 je fakt KAtastrofa to nestíhame riešiť po firmách problémy

  4. Microsoft chce pohřbít vše, co fungovalo. Já na běžné bázi mám vypnutý antivirus a používám Windows 8.1 Pro ke každodenním účelům s maximální spokojeností … Také jsem zastáncem Metro UI. Windows 10 a nemluvě 11 jsou naprosto neoptimalizovaný odpad, přehlcený bordelem od Mrkvosoftu …

  5. všiměte si jak všichni výrobci v dnešní době se nebojej bejt tak drzí a dokonce vám bez sevítek v podstatě říct “koukej si koupit novej model nebo bude zle” ale já vám povím jak se k tomuhle přístupu postavit,vyserte se jim ana to a přejděte k někomu jinému at si tyhle ksindlové zkrachujou,jediná cesta

  6. Když nepočítám maliny a velký server-> linuxové stroje, mám doma ještě 4 PC, 1 ntb (ještě haswell) kde běhají widle. Celou rodinu už ale pomalu učím na linux, nebudu kupovat 4 (s dětma se fakt o pc dělit nehodlám) nový stroje jen proto, že mi mikrosoft nutí nový a nový systémy…..Linux frčí fajnově, zdarma a nevyhrožuje.

Comments are closed.