Počítač, malware, Windows

V žádném případě nestahujte novou aktualizaci pro Windows 11. Počítače zpomalí tak, že jsou nepoužitelné

 • Aktualizace pro Windows 11 způsobuje problémy
 • Uživatelé hlásí, že jejich počítače výrazně zpomalily

Microsoft uvolnil novou verzi systému Windows 11 23H2. O uvedení se spekulovalo delší dobu a před několika týdny se to stalo skutečností. Uživatelé, kteří aktualizovali, se sice dočkali mnoha nových funkcí, ale bohužel i výrazného zpomalení svých počítačů.


Nepřehlédněte: Ve středu Mléčné dráhy se nachází temná oblast, které vědci říkají Cihla. Má být plná hvězd, ale není


Microsoft zpackal aktualizaci pro Windows 11

Windows 11 23H2 je významnou funkční aktualizací systému, kterou Microsoft uvolnil bez většího rozruchu. Přináší celou řadu novinek. Největší je bezpochyby integrace umělé inteligence (AI).

Microsoft na pracovní plochu operačního systému umístil virtuálního asistenta, tzv. Copilota, prostřednictvím kterého lze změnit některá nastavení systému, například zapnout Bluetooth nebo pořídit snímek obrazovky. Přepracována byla i oblast detailů, která se zobrazuje na pravém okraji okna Průzkumníka. Dále jsou k dispozici dodatečné rozšiřující funkce pro tapetu, nové emotikony, přepracované nastavení sdílení s možností vyhledávání osob či správce úloh s přepracovaným nastavením.

S aktualizací však dorazil i jeden zásadní nešvar. Mnozí uživatelé na fórech Microsoftu hlásí, že po instalaci verze 23H2 se jejich počítače výrazně zpomalily – a to nejen ve hrách, ale i při běžném používání. Americká technologická společnost zatím neřekla, proč přesně aktualizace Windows 11 23H2 ovlivňuje výkon PC. Důležité je, že o tom ví a starosti uživatelů bere na zřetel.

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Počítače zpomalily

Pokud jste se se stejným problémem setkali i vy, Microsoft nabízí opravu. Je však poněkud komplikovaná a z běžných uživatelů ji zvládne málokdo. Pokud nepatříte mezi zkušenější, raději počkejte na další oficiální aktualizaci. V opačném případě postupujte podle následujících kroků:

Nejprve resetujte Microsoft Defender zadáním následujících příkazů v prostředí Powershell, které je určeno správcům systému a nahrazuje a vylepšuje funkci příkazového řádku.

 1. Set-ExecutionPolicy Unrestricted
 2. Get-AppxPackage Microsoft.SecHealthUI -AllUsers | Reset-AppxPackage

Restartujte počítač a povolte virtualizaci procesoru v nastavení prostředí BIOS. Přesný postup, jak se do nej dostat, se liší v závislosti na základní desce a procesoru vašeho počítače, takže pokud netušíte, jak na to, budete si muset návod vygooglit. Nyní znovu restartujte PC a ujistěte se, že je v nastavení systému Windows v sekci Izolace jádra povolena integrita paměti.

Je nepochybně nešťastné, když člověk musí projít takovou řadou kroků jen proto, aby se výkon jeho počítače vrátil na dřívější úroveň. Americký softwarový gigant již pracuje na opravě, která by měla celý problém vyřešit, aniž by člověk musel absolvovat to, co jsme popsali výše. Nikdo však zatím netuší, kdy nový opravný balík vydá.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: BGR, Microsoft

Total
0
Shares
15 komentářů
 1. U mě po aktualizaci normálně acer funguje, cloudové úložiště, ani ostatní novinky zatím nepoužívám.

 2. Na dvou počítačích máme Windows 11 23h2 a v obou případech je to bez problémů, jeden je MS Surface Pro 6 a druhý Ryzen 7 5700X. Hlavně na tom druhém bych si všimla každého zpomalení, jedná se o PC pouze na hry, takže jakékoliv zpomalení by bylo hodně znát.

 3. Microsoft, stejně jako Google, už jen stagnuje a těží ze svého monopolu. Tolik zbytečného clutteru v operačním systému, všechny ty XBox hovadiny, Cortana a teď tohle, odinstalovat nechtěné aplikace a funkce už dávno nelze…

 4. Umax ntb v pohode … a to je takova sunka, ze by se nedal po zpomaleni pouzivat 😉

 5. U mě taky v pohodě, ryzen 4650 🙂 ,zase jen falešný poplach

 6. Já mám 3 roky starý AcerASspire A515-56, procesor 11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-1165G7 @ 2.80GHz 2.80 GHz se 16GB RAM a teda mě se to zpomalilo jak něco. Ani na film online se nedá koukat, stále se to seká a načítání trvá i 30 vteřin a pak 5 vteřin filmu a znovu… Před aktualizací to byl svižný stroj a teď úplná zdechlina.

 7. Pokud vím, tak aktualizace jsou automatické a vypnout se nedají, jenom oddálit.

 8. Windows ? Co to je ? Že by to bylo tím, že WIN na MAC nesmí ?

 9. Už zase. Tentokrát 11. Chybami se člověk učí, Microsoft ne. 🤣

 10. Já vám nevím , virtualizaci mám povolenou od doby co existují droid emulátory . Aktualizace proběhla , ale zpomalení nikde . Asi sem divnej , nu co už . Každopádně, w11 je všeobecně k prdu .

 11. Já jsem na w11 neaktualizoval, zatím jsem nenašel žádný důvod. Na prohlížení internetu a ukládání fotek používám ubuntu v dualbootu a tyhle nesmysly vůbec nemusím řešit.

 12. Nojo, když autor ví prd a má stoletý PC.Izolace jádra vám to zpomaly…

Comments are closed.