ČR je na tom s rychlostí 5G internetu velmi dobře

V rychlosti mobilního internetu je Česko evropskou elitou, Slováci mohou tiše závidět

 • Česko má sedmnáctý nejrychlejší mobilní internet na světě, vede Jižní Korea
 • Vyplývá to z nejnovější statistiky společnosti OpenSignal

Je to věčné téma: je, či není rychlost mobilního připojení v České republice dostačující? Někteří uživatelé volají po maximálních rychlostech, jak ale ukazují informace společnosti Open Signal, ve srovnání se zbytkem světa jsme na tom velmi dobře a v mnoha západních zemích nám uživatelé mohou jen závidět.


Nepřehlédněte: Wi-Fi 7 způsobí revoluci. Připravte se na superrychlé bezdrátové sítě


Jižní Korea je na tom s rychlostí 5G internetu nejlépe

Z měření společnosti OpenSignal vyplývá, že nejlépe jsou na tom v Jižní Koreji. Před spuštěním 5G technologie stahovali tamní uživatelé obsah průměrnou rychlostí 52,4 Mb/s. V porovnávaném období (čtvrtý kvartál 2021 oproti prvnímu čtvrtletí 2019) průměr stoupl na 129,7 Mb/s. Korea žebříčku naprosto dominuje.

Která země má nejrychlejší mobilní data přes 5G?
Zdroj: oficiální tisková zpráva OpenSignal

Na sdíleném druhém místě se umístilo Norsko společně s Nizozemskem. Ve skandinávském státě lze pomocí 5G stahovat rychlostí až 78,1 Mb/s (nárůst z dřívějších 48,2 Mb/s), zatímco v Nizozemsku se průměr zvýšil z 42,4 Mb/s na 76,5 MB/s.

Co dalšího se dá vyčíst ze zprávy OpenSignal?

Třeba to, že nejhorší situace panuje v Afghánistánu a Súdánu, kde než stáhněte nějaký větší soubor, tak se docela načekáte. V případě první země je průměrná rychlost stahování dat pouze 2,8 Mb/s, zatímco ve státě na severovýchodě Afriky 4,7 Mb/s.

Jaká je rychlost stahování v Česku?

Česká republika v rychlosti mobilního internetu dopadla skvěle (42,7 Mb/s). Předčila například nejen Slovensko, Maďarsko či Rakousko, které se v pomyslném žebříčku řadí až za ní, ale třeba i Francii, Velkou Británii nebo Spojené státy. Česko je na parádním 17. místě, Slovensko skončilo o čtrnáct příček za námi (34,4 Mb/s) a slunná Itálie? Tu v žebříčku najdete až na 41. pozici.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
 1. Dobrý den,
  prosím Vás co to tu píšete za nesmysly??
  Vždyť tyto údaje nejsou absolutně pravdivé!!!
  Troufám si říci, že společnost OpenSignal je totálně mimo!
  Nebudou se vyjadřovat k naší ČR – to si každý z nás může aktuálně změřit sám… Saúdská Arábie již v prosinci 2021 měla rychlosti (i na poušti mimo města) přes 200 Mb/s !!! A to byla pouze dobíjecí SIM na kredit….

  1. Hezký den, mrzí nás, že se k tomu takto stavíte, ale OpenSignal je prestižní, respektovaná organizace a o tomto žebříčku informují i další české servery, třeba Lupa.cz. Pěkný den. (P.S.: dané číslo je vždy průměrem, ne maximem, proto není SA první).

Comments are closed.