UAP, UFO

V oficiálním logu americké zpravodajské agentury se objevil létající talíř. Prý omylem

  • Létající talíř v oficiálním logu důležité americké instituce?
  • I to se může stát, ale jen velkým nedopatřením

Zpravodajský úřad Spojených států před několika dny zveřejnil nové logo a šokoval tím všechny ufology, protože pokud se pozorně podíváte, v levém dolním rohu se nachází létající talíř. Po několika hodinách došlo ke stažení loga s tím, že se jednalo o omyl. Mluvčí úřadu ve vyjádření pro média uvedl, že bylo neoficiální, neschválené a zveřejněno čirou náhodou.


Nepřehlédněte: Cítím se nevinen, řekl u soudu 17letý hacker, který zveřejnil informace o GTA 6 a vydíral Uber


Létající talíř jako zdroj kontroverze

Vyjádření oficiálních autorit však konspirační teoretiky nijak neuklidnilo. Mnozí z nich si naopak nadále myslí, že nás chce americká vláda připravit na to, že mimozemšťané skutečně existují a hrozba létajících talířů skutečná.

Výzkumník a filmař Jeremy Corbell, který se fenoménem UFO dlouhodobě zabývá, logo komentoval slovy: „Není to špatné nové logo ředitelství Národní zpravodajské služby pro letectví.“

Logo s létajícím talířem
Zdroj: ODNI/DOD

Šprýmařské logo zobrazovalo mapu Severní Ameriky ve vysokém rozlišení, nad kterou prolétávají ruská stíhačka Su-57, letoun hypersonického typu a dron podobný těm, které vyrábí Čína a Írán. Vlevo dole se pak schovával létající talíř.

Není známo, zda došlo k hacknutí stránky úřadu neznámým útočníkem nebo logo na web nahrál nějaký ze zaměstnanců.

NASA bere UFO velmi vážně

Obrázek vzbudil takové vášně možná i kvůli nedávnému slyšení jednoho z podvýborů americké Sněmovny reprezentantů, který uspořádal první kongresové slyšení na téma neidentifikovaných létajících objektů. Zaznělo na něm, že americká armáda v průběhu let zaznamenala zhruba 400 nevysvětlitelných incidentů.

V odtajněné zprávě se uvádělo, že vědci dokázali vysvětlit pouze jedno ze 144 pozorování neidentifikovatelných létajících objektů mezi lety 2004 až 2021. V 11 případech piloti dokonce nahlásili, že se s těmito nepopsanými objekty téměř srazili. Odpovědi na otázky, co jsou zač a odkud přiletěli, má lidstvu přinést NASA, která se fenomén UFO začne vážně zabývat (psali jsme o tom zde).

Zdroj náhledové fotografie: CoolCatGameStudio/ Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares