GTA 6

Cítím se nevinen, řekl u soudu 17letý hacker, který zveřejnil informace o GTA 6 a vydíral Uber

  • FBI dopadla 17letého hackera
  • Vyzradil informace o hře GTA 6
  • Na rozsudek soudu čeká ve vazbě pro mladistvé

Kauza sedmnáctiletého hackera, který měl vydírat alternativní taxislužbu Uber a údajně stojí za masivním kybernetickým útokem na servery herního studia Rockstar, vstoupila do dalšího dějství. Mladík u soudu vypověděl, že je nevinen. Přiznal se však k porušení podmínek kauce.


Nepřehlédněte: Microsoft vycenil zuby. Rusové nemohou aktualizovat Windows 11, důležitý update jim zakázal


Hacker odpovědný za leak GTA 6 vinu odmítá

Jak informují zahraniční média, podrobnosti o porušení podmínek nebyly zveřejněny, ale pravděpodobně souvisí s předchozími kyberútoky, za které je mladík vyšetřován. Podle reportéra Matthewa Keyse, který případ sleduje, byl podezřelý zatčen a obviněn již na začátku tohoto roku v souvislosti s kyberútoky na americké společnosti Microsoft a Nvidia.

Keys dodal, že podezřelý je spojen s hackerskou skupinou Lapsus$, která už delší dobu platí za postrach technologických firem. V minulosti se jim podařilo ukrást cenná data Intelu i Samsungu, který obrali téměř o 200 gigabajtů dat, což vedlo ke kompromitaci dat milionů uživatelů včetně českých. Pro koordinaci svých útoků LAPSUS$ obvykle využívají šifrovanou sociální síť Telegram.

Jsou to ještě kluci, ale mají miliony dolarů

Podle serveru PCGamer jeden z vůdců skupiny, která provedla útoky na Microsoft a Nvidii, údajně nashromáždil bitcoinové jmění v hodnotě zhruba 13 milionů dolarů, přestože se ho rodiče snažili od používání počítačů odradit. Kluk, kterému bylo v době hackování teprve šestnáct let, je momentálně ve vazební věznici pro mladistvé.

V průběhu letošního roku bylo ve Velké Británii zatčeno už sedm lidí (ve věku 16 až 21 let), kteří útočili v rámci skupiny LAPSUS$. Nakonec to byly ale až útoky na Rockstar a Uber, které přitáhly pozornost FBI. Kromě málomluvných agentů FBI do dopadení hackera byla zapojena i britská Národní jednotka pro kybernetickou kriminalitu (NCCU).

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Rockstar Games, zdroj: PCGamer

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Paráda. Doufám že dostane dvacet let na tvrdo. Takové hajzlíky bych nenechal už sednout k počítači. Je to nic jiného než zločinec co by měl dostat co nejvíce let

Comments are closed.