Windows 11

Microsoft vycenil zuby. Rusové nemohou aktualizovat Windows 11, důležitý update jim zakázal

  • Microsoft neposlal do Ruska důležitý update
  • Uživatelé tak nemohou vylepšit své počítače s Windows 11

Uživatelé Windows 11 se před několika dny dočkali velkého vylepšení svého operačního systému, když došlo k uvolnění servisního balíčku 22H2. Aktualizace je dostupná napříč světem s výjimkou jedné země – Ruska.


Nepřehlédněte: Nacpe Xiaomi zrcadlovku do telefonu? Patent prozrazuje, že zkříží mobil a fotoaparát


Na důležitý update pro Windows 11 mohou zapomenout

Americký softwarový koncern začátkem března oznámil, že pozastavuje prodej nových produktů a služeb v Rusku. Připojil se tak k ostatním západním firmám, které se distancují od Moskvy po útoku na Ukrajinu. Microsoft v zemi přestal prodávat Windows a další produkty. A jak se ukazuje, v úsilí ignorovat ruský trh nadále pokračuje.

Korespondent listu Izvestija tvrdí, že se pokusil stáhnout aktualizaci 22H2, ale nepovedlo se mu to. Prvotním neúspěchem se však nenechal odradit a zkusil ji vyvolat na dalších počítačích v redakci. Marně.

Technologičtí experti novin následně potvrdili, že aktualizace je pro ruský trh blokovaná. Pro Rusy jsou přitom stále dostupné malé updaty včetně bezpečnostních záplat operačního systému. Ale to je tak vše.

Počítač, malware, Windows
Zdroj: Elisa Ventur / Unsplash

Úprk technologických firem z Ruska

Rusové nejenže se nedostanou k novému servisnímu balíčku, ale od 4. března letošního roku nemohou ani přejít (upgradovat) ze starších Windows 10 na Windows 11. Technicky zručnější uživatelé mohou své počítače aktualizovat po změně IP adresy. Ale to běžné Rusy nemusí vůbec trápit, protože ti beztak vůbec netuší, co to nějaká IP adresa je.

Své aktivity v Rusku nezastavil jen Microsoft, ale také technologický gigant Apple, který zde ukončil prodej svých produktů a omezil fungování platební služby Apple Pay. V zemi omezila podnikání také společnost Airbnb, technologický lídr Google a z ruského trhu odešli i dva největší výrobci procesorů na světě AMD a Intel.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash, zdroj: Gazeta

Total
0
Shares