Xiaomi 13

Nacpe Xiaomi zrcadlovku do telefonu? Patent prozrazuje, že zkříží mobil a fotoaparát

  • Xiaomi chce změnit pravidla hry
  • Na telefon nalepí fotoaparát s optickým zoomem

Nedávno zveřejněný patent naznačuje, že společnost Xiaomi v současné době usilovně pracuje na fotoaparátu pro chytré telefony, který se kvalitou vyrovná profesionální technice.


Nepřehlédněte: V Česku je mají desetitisíce lidí, teď je ale výrobce zařízne. Tyto telefony Xiaomi, Redmi a POCO Android 13 nedostanou


Telefon nebo zrcadlovka?

Ačkoliv už mnoho smartphonů na trhu se dá označit jako „fotomobily“, Xiaomi chce tento segment dotáhnout k dokonalosti. Firma maká na kamerovém systému, který v mobilním segmentu nebude mít obdoby. Kromě patentu o novém špičkovém fotoaparátu informuje také známý tipér Digital Chat Station, který působí na mikroblogu Weibo.

Většina moderních smartphonů je na zadní straně vybavena několika snímači, přičemž ten primární přináší vždy nejlepší výsledky. Xiaomi to chce změnit a do budoucích telefonů integrovat pouze jeden jediný fotoaparát s proměnlivou ohniskovou vzdáleností.

Na zadní straně mobilů tedy nebude žádný ultraširokoúhly objektiv ani makro fotoaparát. Vše obstará jeden senzor, který nabídne kvalitní výstup doslova za každé situace.

Xiaomi chce mít nejlepší fotomobil

Zoom je v mobilních telefonech hodně diskutovanou a řešenou záležitostí. Třeba Samsung Galaxy S22 Ultra má objektivy čtyři, z toho právě dva s optickým přiblížením: jeden přiblíží scénu trojnásobně, druhý desetinásobně.

Pokud si ale pamatujete, existuje cesta, se kterou výrobci mobilních telefonů už v minulosti experimentovali: plynulý optický zoom, který známe z klasických kompaktů. Vzpomeňme třeba na pokusy Galaxy S4 Zoom a ASUS ZenFone Zoom. Podobné řešení nedávno oživilo i japonské Sony v Xperii 1 IV, u které má teleobjektiv plynulý zoom v rozsahu ohniska 85–125 mm (ekvivalent kinofilmu).

Zatím není jasné, jestli náhodou něco takového nechystá právě i Xiaomi. Patentový nákres příliš konkrétní není. Na druhou stranu by nás to ale vůbec nepřekvapilo. Jak víme, v kopírování jsou Číňané skuteční mistři…

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares