Výbuch, exploze, telefon

V kapse u kalhot ucítil teplo, krátce poté jeho Samsung Galaxy S23 Ultra explodoval

  • Objevil se další závažný incident, opět v souvislosti s výbuchem telefonu
  • Tentokrát jde o mobil značky Samsung, konkrétně o model S23 Ultra

Nepříjemné chvilky zažil nedávno jeden muž ze Spojených států, v kapse u kalhot mu totiž explodoval telefon Galaxy S23 Ultra. Celý incident zaznamenala bezpečnostní kamera.


Nepřehlédněte: iPhone 15 se skutečně přehřívá, přiznal Apple. Do servisu s telefonem nechoďte, opraví ho na dálku


Samsung Galaxy S23 Ultra explodoval

„Před několika týdny mi v kapse náhodně vybuchl telefon Galaxy S23 Ultra. Samsung tvrdí, že to způsobilo mechanické poškození. Celou věc mám natočenou na bezpečnostní kameře a výrobce vše ignoruje. Co mám dělat? stojí v příspěvku, který se objevil na diskuzním fóru Reddit. Muž si na sociální síti stěžuje, že se jeho S23 Ultra vznítil a výrobce se k věci nestaví tak, jak očekával.

„Samsung je velmi zdrženlivý, pokud jde o vrácení telefonu a stále mění názor na to, co explozi způsobilo. Nejdřív říkali, že za to mohl náraz, pak že škrábance a teď tvrdí, že se do něj nějak fyzicky řízlo. Odmítají uznat video, které jsem jim poslal, a nechtějí vysvětlit, jak do něj bylo ‚říznuto‘. Zveřejňování fotek na internetu nebylo v mém plánu. Dokonce jsem jim mobil poslal na expertizu.“

Celá věc se má tak, že uživatel je se zástupci Samsungu v kontaktu, ale není spokojený s tím, co mu podpora korejského výrobce odpověděla. Nelze mu než popřát, aby se celá situace rychle vyřešila a pokud za problém skutečně nemůže, aby mu Samsung poskytl výměnou nový přístroj.

Na Redditu, kde se celá kauza probírá, lze najít i fotografie poničeného telefonu a poškození je patrné přesně v místě, kde je uložena baterie.

Mobily vybuchovaly i v Česku

V této souvislosti nelze nezmínit kauzu smartphonu Galaxy Note 7, který v mnoha případech explodoval. Podle tehdejšího šetření Samsungu byla důvodem designová vada baterie, její vnější plášť byl příliš malý a komponenty uvnitř stěsnával, ty tak mohly zkratovat a vznítit se. Protože se exploze nevyhnuly ani kusům s vyměněnou baterií, výrobce telefony raději stáhl z trhu, aby se vyvaroval negativní publicitě.

První případy explodujících mobilů byly zaznamenány v roce 2004. Aféry se přitom nevyhýbají ani Česku. Předloni jsme informovali o sérii incidentů, na které upozornili majitelé telefonů čínské značky Xiaomi.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Full_Metal_Corgi / Reddit

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Jo tohle by se mu s iPhonem nestalo. Kdo kupuje šrot mívá tyhle problémy.

Comments are closed.