iPhone 14 Pro

iPhone 15 se skutečně přehřívá, přiznal Apple. Do servisu s telefonem nechoďte, opraví ho na dálku

  • Apple přiznal problémy s vyšším zahříváním nových iPhonů 15
  • Viníkem je údajně chyba v systému iOS 17

Nové iPhony řady 15 jsou na trhu jen krátce, ale prakticky od prvního dne, kdy se začaly prodávat, si uživatelé začali stěžovat na to, že se jejich telefony přehřívají. Pro Apple, který si zakládá na nejvyšší možné kvalitě svých produktů, to byla studená sprcha. Že nešlo o žádné plácnutí do vody dokládá vyjádření americké technologické společnosti, která se k problému přiznala a slíbila rychlou nápravu.


Nepřehlédněte: iPhone 15 Pro Max RECENZE: Titanový fešák boduje výbavou. Je to nejlepší telefon na světě


Nový iPhone 15 Pro (Max) se přehřívá

„Zjistili jsme několik důvodů, které mohou způsobit, že se iPhone zahřívá více, než se očekává. V prvních dnech po nastavení nebo obnovení zařízení může být telefon teplejší kvůli zvýšené aktivitě na pozadí. V systému iOS 17 jsme také zjistili chybu, která má dopad na některé uživatele a bude řešena v aktualizaci softwaru. Další problém se týká některých nedávných aktualizací aplikací třetích stran, které způsobují přetížení systému. S vývojáři těchto aplikací pracujeme na opravách, které se právě začínají zavádět,“ stojí v prohlášení Applu pro server Forbes.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Na vině je iOS 17, nikoli hardware, uklidňuje Apple

Společnost říká, že titanový rám a hliníková podkonstrukce zajišťují lepší odvod tepla než všechny modely Pro předchozí generace s rámy z nerezové oceli. Na vině prý není ani 3nm čipová sada Apple A17 Pro.

Někteří experti však s americkým výrobcem zcela nesouhlasí a problémy s přehříváním a throttlingem přisuzují kompromisům v návrhu tepelné konstrukce, které u nových modelů Pro vyústily v menší plochu pro odvod tepla. Nové titanové rámy mají také vyšší tepelnou vodivost než nerezová ocel, což by mohl být další klíčový faktor, proč se telefony více zahřívají.

V naší recenzi iPhonu 15 Pro Max jsme žádný zásadní problém s přehříváním nezaznamenali. Pozorovali jsme však výrazné přetížení grafické jednotky během zátěže, takže můžeme potvrdit, že majitelé nových telefonů si vážně nestěžují bezdůvodně.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: Forbes, GSMArena

Total
0
Shares