Samsung Galaxy S21 Ultra

Už víme, kdy Samsung představí špičkový Galaxy S22. Má mít dechberoucí fotoaparát

  • Víme o něm vše. Za čtyři týdny Samsung představí svůj nejlepší telefon
  • Galaxy S22 půjde po krku iPhonům od Applu a nabídne výjimečný foťák

Veškeré detaily ohledně příštího top modelu od Samsungu se pomalu začínají rozkrývat. Na internetu se objevují informace jak ohledně výbavy Galaxy S22, tak samotného data představení tohoto očekávaného telefonu.


Nepřehlédněte: Nemohl jsem usnout, tipér Ice Universe se rozplývá nad fotoaparátem Galaxy S22 Ultra


Galaxy S22, S22+ a S22 Ultra

V uplynulém týdnu jsme se dočkali představovací akce k uvedení smartphonu Galaxy S21 FE, což je jakási „odlehčená“ verze top modelů asijské značky, na kterou letos čekali zájemci až netradičně dlouho (více jsme psali zde).

Podle informací korejského serveru DDaily už Samsung začíná s plánováním další veledůležité akce. Uskutečnit by se měla druhý týden v únoru, konkrétně padlo datum 8. února (které ovšem není oficiálně potvrzené). Předobjednávky telefonů řady S22 by měly být spuštěny 9. února a prodej odstartovat 24. února.

Podoba všech tří modelů (S22, S22+ a S22 Ultra) už na internet unikla a objevují se i přehledy specifikací. Nejvíce informací máme zatím o top modelu Galaxy S22 Ultra, který bude mít dotykové pero, a v podstatě se tak stane náhradou za zrušenou řadu Note.

Osazený bude procesorem Exynos 2200 vyrobeným v 4nm procesu. Chybět nemá ani 8, nebo 12 GB operační paměti a úložiště pro data bude ve třech variantách: 128, 256, nebo 512 GB. Baterie telefonu má mít kapacitu 5 000 mAh.

Dechberoucí fotoaparát

Podrobně popsány byly už i všechny zadní fotoaparáty. Hlavní má mít rozlišení 108 Mpx a optickou stabilizaci. Dále bude přítomen ultraširokoúhlý senzor s 12 Mpx a dvojice telefoto objektivů. Oba mají mít 10Mpx rozlišení a optickou stabilizaci. Jeden však nabídne trojnásobné přiblížení obrazu, druhý desetinásobné.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung

Total
0
Shares