Už nikdy nezmoknete: Nová česká aplikace pro předpověd počasí využívá umělou inteligenci. Ke stažení je zdarma

  • Stále častěji se setkáváme s výkyvy teplot i nečekanými přeháňkami
  • Nová aplikace spoléhá na umělou inteligenci a několik meteorologických modelů
  • Do telefonů s operačním systémem Android si ji můžete stáhnout zdarma

Nová mobilní aplikace od českých vývojářů ve spojení s meteorology z Meteocentra má nabízet nejaktuálnější dostupnou předpověď pro danou oblast po hodinách i minutách. Předpovědi jsou založeny na základě umělé inteligence a několika propracovaných metod. Uživatelům je nyní aplikace dostupná v zařízeních pro Android.


Nepřehlédněte: Kolonisté na Marsu budou muset podstoupit úpravu DNA. Vědci stvoří skutečného Marťana


Komplexní předpověď počasí

„V aplikaci kromě aktuálního přehledu počasí najdete předpověď pro každou hodinu na celý týden. Nechybí ani srážkový radar, výstrahy a upozornění na nejbližší déšť,“ uvedl Bohuslav Zeman, projektový manažer z Meteocentra.

U jiných aplikací předpověď obvykle vychází z jednoho meteorologického modelu, to s sebou bohužel nese jisté limity, které mohou způsobit nepřesné koncové predikce. Nová aplikace však v daný čas vhodně kombinuje více metod a modelů. Díky tomuto novému přístupu mohou meteorologové pro danou oblast a čas dosáhnout nejpřesnější možné předpovědi.

Počasí a radar Meteocentrum
Zdroj: tisková zpráva Meteocentrum

Přehledný design s vysokou přesností

Aplikace je dostupná na Google Play pro všechna zařízení s operačním systémem Android. Celkový design je intuitivní a přehledný, díky tomu nabízí uživatelům snadný přístup k nejaktuálnějším předpovědím pro jakoukoli jimi zvolenou lokalitu.

„Data společně s předpověďmi jsou aktualizována v reálném čase na základě nejnovějšího vývoje počasí a pro obydlené oblasti s dostupným měřením probíhá aktualizace většinou každých 10 minut,“ tvrdí vývojáři.

Uspokojí i náročné uživatele

V Meteocentru si uvědomují potřebu komplexnosti a vysokých nároků dnešních uživatelů a tomu přizpůsobili i vývoj dalších možností využití aplikace kromě samotné předpovědi. Uživatel tak může včas dostávat upozornění na blížící se déšť díky předpovědi vývoje srážek na nejbližší hodinu. Aplikaci lze využít i v zahraničí při plánování aktivit na dovolené, kdy pomocí lokálních radarových snímků a dat poskytne nejpřesnější možnou předpověď.

„Můžeme nabídnout i plánovač venkovních aktivit, který pomocí přehledných indexů doporučí ideální povětrnostní podmínky pro běhání, kolo, táborák a další aktivity. Uživatelé určitě také ocení možnost přehledných widgetů s nastavitelnou velikostí, které si mohou snadno umístit na plochu svého telefonu,“ dodal Zeman z Meteocentra.

Aplikace Počasí a radar Meteocentrum je zdarma ke stažení v Google Play.

Zdroj náhledové fotografie: sweetlouise / Pixabay

Total
1
Shares
4 komentářů
  1. Ocenil bych i odkaz ke stažení. Přecijen je to pohodlnější.

    1. Kdyby jsi to přečetl pořádně až do konce tak je tam posledí věta a ta píše kde se to dá stáhnout takž ocenit by měli tebe za nevhodný komentář!!

  2. To je právě ten fígl, neztáhneš … nezmokneš🤣🤣

  3. Je nejlepší.Už jí mám nějaký ten pátek,tak o novince nemůže být řeč.

Comments are closed.