Telefon nabíjení

Utekli světu o parník. Číňané mají telefon s nejrychlejším nabíjením na světě

  • Realme se chystá na uvedení telefonu s 300W nabíjením
  • Mohl by jím být očekávaný model GT Neo 6

Rychlé nabíjení u telefonů se stalo novou mantrou. Zákazníci už tolik neřeší velikost baterie, ergo jak dlouho jim mobil vydrží nabitý, ale za jak dlouho se (třeba i několikrát během dne) zvládne dobít. Absolutním lídrem v tomto segmentu je čínské Realme, které již brzy představí další horkou novinku.


Nepřehlédněte: Konec nabíjení elektroniky? Čínská firma ukázala věčnou jadernou baterii


Realme a 300W nabíjení

Šéf Realme v jednom z nedávných rozhovorů oznámil, že jeho společnost brzy ukáže v praxi dostupné 300W nabíjení. Dosud Realme nabízelo maximálně 240W dobíjecí výkon, který demonstrovalo na modelu GT Neo 5 představeném vloni těsně před veletrhem Mobile World Congress (MWC).

Tento telefon se chlubil 4 600mAh akumulátorem, který bylo možné dobít z 1 do 100 % za 10 minut. Do poloviny kapacity, tedy 50 %, jste se pak dostali za necelých 5 minut.

Dalším milníkem má být právě zmíněné 300W nabíjení. Díky tomu by mělo být možné dobít smartphone s průměrnou kapacitou baterie 4 600 až 5 000 mAh za 5 až 7 minut čistého času. Na 50 % by se měl uživatel dostat za 3 až 4 minuty. To jsou opravdu působivé hodnoty.

Realme GT Neo3
Zdroj: Realme

Telefony dobijete za pár minut

Spekuluje se, že prvním telefonem s takto extrémním nabíjením by měl být smartphone Realme GT Neo 6. V tuto chvíli však není jasné, kdy k jeho odhalení dojde. Již příští týden má v Evropě dojít k představení vlajkové lodě Realme GT 6, které nabídne působivou vlajkovou výbavu, ale „pouze“ 120W dobíjení.

Nutno poznamenat, že s 300W nabíjecím výkonem experimentuje „za zavřenými dveřmi“ také Xiaomi, potažmo Redmi. Realme však stále drží rekord v rychlost nabíjení, konkrétně jeho modely GT Neo 5 a GT 3, oba s již uvedeným 240W nabíjecím výkonem.

Zdroj náhledové fotografie:
Mateus Andre / Freepik, zdroj:
PhoneArena

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tak sám mám 120W nabíjení a je to super. Nic pomalejšího už bych v mobilu nechtěl. A po třech letech je zatím 🔋 bez problémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..