MS Copilot

USA zakázaly jednu z nejlepších AI současnosti. Prý představuje bezpečnostní riziko

  • Jako blesk z čistého nebe
  • AI Copilot vzbuzuje obavy

Ve Spojených státech amerických došlo k překvapivému rozhodnutí. Sněmovna reprezentantů v rámci bezpečnostních opatření zakázala zaměstnancům používat umělou inteligenci Microsoft Copilot.


Nepřehlédněte: Čína spouští vysokorychlostní 5,5G. Surfování na internetu dostane nový rozměr


Představuje Microsoft Copilot bezpečnostní riziko?

Zpráva serveru Axios uvádí, že administrativní ředitelka Sněmovny reprezentantů Catherine Szpindorová prohlásila, že nástroj umělé inteligence od Microsoftu představuje riziko kvůli možnému úniku dat do „neschválených“ cloudových služeb.

V důsledku toho bude Copilot, volitelný generativní doplněk umělé inteligence dostupný v celém balíku produktů Microsoft, odstraněn a zablokován na všech počítačích se systémem Windows, které jsou pod kontrolou Sněmovny.

Mluvčí společnosti Microsoft k zákazu uvedl: „Uvědomujeme si, že vládní instituce mají vyšší požadavky na zabezpečení dat. Proto jsme oznámili plán nástrojů Microsoft AI, jako je Copilot, které splňují požadavky federální vlády na bezpečnost a dodržování předpisů a které hodláme dodat ještě letos.“

Szpindorová upřesnila, že zákaz se vztahuje na komerčně dostupné produkty Copilot, ale že Sněmovna „vyhodnotí vládní verzi, až bude k dispozici, a v té době učiní rozhodnutí“.

Microsoft mezitím odhalil další nástroje zaměřené na státní správu, včetně služby Azure OpenAI Service v Azure Government, která má řešit některé obavy týkající se bezpečnosti a ochrany soukromí.

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Zastavte vývoj umělé inteligence, požadují odborníci

Vzhledem k tomu, že svět se nadále trochu těžkopádně orientuje v nově vznikajících trendech v oblasti umělé inteligence, je zřejmé, že je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Nedávno Bílý dům oznámil, že všechny federální agentury musí jmenovat svého vedoucího pracovníka pro umělou inteligenci, který bude mít za úkol dohlížet na realizaci iniciativ v oblasti AI.

Rychlý nástup umělé inteligence však vyvolává obavy i v odborných kruzích. Dokládá to iniciativa více než tisíce expertů, kteří požadují pozastavení vývoje AI do doby, než budou vyvinuty, implementovány a nezávislými odborníky prověřeny související bezpečnostní protokoly.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Microsoft, zdroj: techRadar, Axios, Whitehouse.gov

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..