Ulož.to

Ulož.to končí! Kvůli pirátství ho Google natvrdo smazal z Obchodu Play

 • Populární appka zmizela z Obchodu Play
 • Ulož.to prý masivně porušuje práva
 • Na vině je zejména pirátský software

Pokud patříte, ať už je důvod čistě prozaický nebo zištný, mezi skalní příznivce platformy Uloz.to, měli byste vědět, že aplikace byla nekompromisně smazána Googlem z Obchodu Play, jak informuje Lupa.cz.

Ulož.to v nemilosti

Server důvody konkretizuje následovně, citujeme: „Stalo se tak na základě podnětu české společnosti Weemazz, která nositelům práv zajišťuje monitoring datových úložišť s cílem vyhledávat nelegálně sdílených obsah. Weemazz o smazání požádala na základě nespočtu stížností v souvislosti se soustavným porušováním autorských práv.“


Nepřehlédněte: Netflix přitvrdí i v Česku. Došlápne si na sdílení účtů


Microsoft kvůli Ukrajině vystavil Rusku stopku
ilustrační (Zdroj: Windows, Unsplash)

Ozvala se taková jména jako Nova, Prima, Česká televize nebo HBO Europe či Seznam.cz. Zástupci těchto společností se nechali slyšet, že Ulož.to i přes vysoce frekventované výtky ohledně ukládání a sdílení obsahu jakožto duševního vlastnictví jiných subjektů doposud nepřijalo žádné závazné opatření, aby nelegálnímu sdílení jakkoliv zabránilo nebo alespoň lépe informovalo své uživatele o nelegálnosti jejich aktivit.

Ulož.to zatím na situaci nereagovalo. Služba má nadále aplikaci na Apple App Store. Naposledy byla aktualizována loni v květnu. Co bude dál, je prozatím ve hvězdách.

Zdroj náhledové fotografie: Zan, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
15 komentářů
 1. Spíše to vypadá jako snaha o redukci sdílení souborů, které nevyhovují nikoliv autorským, ale politickým zájmům.
  Proč se nezaměří na mazání obsahu souborů a dat, označených dle vlastnictví, či jasně porušujících autorská práva přímo na sdíleném poli, nebo smazání účtů osob, které takto jednají?
  Například : poskytuji-li druhé osobě, úřadu, nebo kolegovi č jen posílám data, která vznikla u společnosti nebo úřadu, a jsou veřejně vystavena ke stažení, já jsem je stáhnul jako podklad či návod nebo názor závazný, a posílám je přes službu Ulož.to úředníkovi, nebo kolegovi, nejedná se o použití obsahu s autorskými právy, ale o přeposlání dat, v rámci dokladování něčeho.
  Striktně vzato, data byla autorem vydána ke sdílení, takže jejich poslání ničeho neodporuje.
  Naproti tomu, kdo posílá video či záznam něčeho, co je chráněno autorskými právy, toho ať tedy smáznou jako profil nebo ať smáznou ty data.
  Proč by na to měli doplácet občané nebo podnikatelé?

  1. Plkáte nesmysly. Přečtěte si vyjádření a třeba pochopíte, proč jedna firma nemaže uživatele registrované u úplně jiné firmy.

 2. Tak asi nezbyva, nez si tam tu appku natahnout rucne z uloz.to 🙂
  Proc vlastne google nezakaze google vyhledavac? Pocitam, ze min v 30% pripadu na nem lidi hledaji pirateny obsah.

 3. Já ulož to používám roky a o existenci app z marketu Google jsem se dozvěděl až dnes ! Díky za info … Tahle app mi bude opravdu chybět !

 4. To je zas clickbait…
  Zajímalo by mě, kolik lidí používá uložto jako aplikaci na mobil. Stačí si jednoduše otevřít jejich web.

 5. A proč nezablokujou taky Google, Youtube a další tam je hodně filmů a nikdo to neřeší..youtube jen vymaže kousek filmu ale jinak je tam film celý chybí tam jen část filmu kde si nárokujou autorská práva,ale autorská práva jsou přeci celý film a né jen část film…zablokujte youtube!!
  Zablokoval bych youtube!!!

  1. Přesně. Uložto končí protože aplikace o které jsem ani nevěděl že existuje, byla odebrána z google play… Pro provoz portálu je tento článek daleko škodlivější než celý Google. Takže klasika. V posledních dnech mi připadá že média víc škodí než kdy dřív. To bude tím že ty sr**** víc čtu.

 6. Jako na Google byla aplikace??? 🙂
  Nikdy jsem nepoužíval.
  Ulozto používám pro zálohování svých legálně zakoupených souborů bez toho, aniž bych je chránil heslem. Pokud si je někdo chce prohlídnout, může, nemám nic proti.
  Prima a Nova tvl., televize, kde k 90minutovému filmu musíme připočítat 120 minut reklamy – ODPAD !!!

 7. Hlavně je potřeba pořádně proklepnout firmu Weemazz 2.0 s.r.o. a Radima Horáka, jestli on sám neporušuje zákon např. bezdůvodným vyhrožováním apod.!

 8. A zase typický titulek “Ulož.to končí!”, jen aby to četlo co nejvíc lidí. A zatím smázli jenom androidí appku…

 9. šíření poplašné zprávy, jde jen o nějakou trapnou appku. Btw google a youtube obsahuje úplně stejně autorsky chráněných dat a divil bych se kdyby vlastník té bonzácké společnosti nedělal alespoň něco trochu ilegálního, to totiž dělá každý 😉

 10. Šéf společnosti Weemazz to bude mít v hlavě asi taky řádně Wymazáno.

 11. Ozvala se taková jména jako Nova, Prima, Česká televize či Seznam.cz. Neboli ty největší houna které natáčí jen odpad! 🙁

  1. Konečně správný názor a ještě navíc jejich nespočetné reklamy na celý večer, díky nechci. Mám dávno staženou a uloženou klasiku na exdisku.

 12. Nevím, ale autorským svazům platím při nákupu každého úložiště, tiskárny, dokonce když si necháte zkopírovat své vlastní výtvory, tak opět platíte autorským svazům. Takže jaké pirátství, mám to přece předplacené a jen pro svou potřebu.

Comments are closed.