App Store, iPhone

Ukončování aplikací telefonům škodí, říká Apple. Nevědomky to dělá většina lidí

  • Vypínáte aplikace na svém telefonu?
  • Dopouštíte se podle všeho velké chyby

Občas se může stát, že na denní bázi provádíte s vaším telefonem něco, co byste vlastně neměli, ale nevíte o tom. Nejtypičtějším příkladem je právě časté uzavírání aplikací, kterého se dost uživatelů dopouští z prostého rozmaru, anebo protože neví o tom, že to dělat nemají. Varují před tím dokonce přímo výrobci.


Nepřehlédněte: Na Apple nikdo nemá, ukázal žebříček. iPhone je nejprodávanějším telefonem planety


Apple radí: aplikace nevypínejte

Jak na telefonu uzavírat aplikace? Stačí otevřít nabídku spuštěných aplikací (gestem od spodu nahoru a podržet prst na obrazovce) a pak jednu po druhé vypnout potažením nahoru. Jak ale uvádí Apple, aplikace byste měli ukončovat pouze v případě, že tzv. neodpovídají.

„Aplikaci byste měli zavřít pouze v případě, že nereaguje. Způsob zavření aplikace závisí na typu zařízení, které máte,“ píše na oficiálním webu americký výrobce.

Tato jednoduchá poučka však platí i pro Android nebo jiné operační systémy. Tyto platformy jsou totiž stavěny na to, aby aplikace průběžně „aktualizovaly“ a udržovaly je dlouhodobě v chodu bez nutnosti restartu zařízení nebo samotné aplikace.

iPhone X
Zdroj: Vinoth Ragunathan / Unsplash

Vypnutá aplikace – zátěž pro telefon

Největší mýtus pak panuje kolem uzavírání aplikací při vybité baterii. Uživatelé si totiž myslí, že tím, že aplikaci ukončí, odlehčí telefonu, který jim poté vydrží déle nabitý.

Opak je ale pravdou. Telefony v režimu posledních 20 % baterie aplikace na pozadí už stejně neaktualizují, pakliže tedy aplikaci ukončíte a pak jí znovu spustíte, je to pro výkon a baterii smartphonu o dost větší zátěž – aplikací běžících na pozadí si proto vůbec nevšímejte.

Zdroj náhledové fotografie: William Hook / Unsplash, zdroj: Apple, iDrop News

Total
0
Shares
10 komentářů
  1. Bože, to je snad žvást vygenerovaný umělou inteligencí, ne? A co plná operační paměť? Mám čekat deset minut na otevření emailového klienta, protože mám otevřených jiných 10 aplikací?

    1. U Androidu možná, ale u Applu nic takového neexistuje. Běžně mám mezi restarty (cca 1.5 – 2 měsíce, záleží na tom, jak často vyjde aktualizace) spuštěno klidně 60 aplikací včetně navigací a žádný problém se sekáním nebo nedostatkem paměti nemám. A to mám iPhone 12 Mini, takže tři roky starý telefon. Ovšem uznávám, že Samsung S10, který jsem kdysi z nerozvážnosti asi půl roku používala, na to co píšete trpěl. Takže to chce používat kvalitní HW a hlavně kvalitní SW a pravidelně aktualizovat…oh wait, to u Androidu vlastně nejde…

  2. Opravdu mě tak podceňujete? Ale lůza tomu jistě věří.

  3. 😀 Tak to je nesmysl, spuštěná aplikace ubírá (alokuje) systému či dalším appkám paměť ram včetně i procent výkonu procesoru, některé i mobilní data, systém má pak prodlevy a je zpomalený… Navíc většina výrobců včetně applu má v systému appku na automatické čištění/zavírání aplikací při delší nečinosti, pravě kvůli uvolnění prostředků a PRODLOUŽENÍ VÝDRŽE BATERIE!!!!!!!!!!!!! čím méně toho běží, tím lépe… Toho pisálka i zdroj Applu, který takový blábol vypustil, bych nechal jít na pracák….

    1. Kupte si místo Androidu libovolný iPhone a zjistíte, že článek má pravdu.

      1. A proč by to někdo dobrovolně dělal ? Článek je nesmysl jako celý Apple – zavírání apek obecně smysl nemá, ale rozhodně ničemu neškodí – teda telefonům ne, Applu možná ano – a proto by to mohli v následuící verzi znemožnist – nic složitého – Apple to přece nepotřebuje, tak proč tu funkci vůbec má ? 😀

  4. Probuh, to jsou ale žvásty…
    Nevypinejte aplikace, aby se mohly bez skrupulí aktualizovat – tím zatěžovat procesor i paměť a zvyšovat datovy traffic – což vše dohromady šetří baterii…
    🤣🤣🤣

Comments are closed.