iPhone

Na Apple nikdo nemá, ukázal žebříček. iPhone je nejprodávanějším telefonem planety

 • Máme pro vás nejnovější přehled nejprodávanějších telefonů světa
 • Apple bez přehánění drtí konkurenci, ostatní paběrkují

Pokud máte některý z aktuálních iPhonů, tak s velkou pravděpodobností máte jeden z deseti nejprodávanějších smartphonů za loňský rok v rámci celého světa. Apple v tomto žebříčku agentury Counterpoint exceluje a drtí veškerou konkurenci.


Nepřehlédněte: Používáte Samsung? Nový bankovní virus může napadnout i váš telefon


iPhone je nejprodávanějším telefonem planety

Tržní analytici zveřejnili údaje o nejprodávanějších chytrých telefonech loňského roku. Bestsellerem se stal dnes už cenově dostupný základní iPhone 14. Připomeňme, že v Česku se nabízí tento mobil podle velikosti vnitřního úložiště za 17 až 34 tisíce korun.

Co je možná ještě působivější, tak to, že společnost Apple si poprvé zajistila hned sedm z deseti míst v žebříčku nejprodávanějších smartphonů za celý rok. Od prvního do sedmého místa si tato místa zajistily iPhony, následované základními a tudíž velmi levnými telefony Samsung řady Galaxy A.

Jak už jsme uvedli, společnost Apple si v monitorovaném období vedla naprosto suverénně. Za iPhonem 14 se umístil jeho vetší sourozenec iPhone 14 Pro Max. Na třetím místě skončil iPhone 14 Pro.

A další pořadí? Čtvrtá pozice patří dnes už trochu zapomenutému iPhonu 13. Za ním konečně následuje trojice novinek v pořadí iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 Pro a iPhone 15.

iPhone 12
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Apple rejžuje, ostatní paběrkují

Nadvládu amerického technologického brandu narušil pouze jihokorejský Samsung. Jeho přístroje se umístily na osmém až desátém místě. Konkrétně se do žebříčku vešly levné mobily Galaxy A14 5G, Galaxy A04e a Galaxy A14 4G.

Jak si lze všimnout, zatímco Apple prodává hlavně velmi drahé prémiové telefony, tak v případě Samsungu prodeje tvoří ty úplně nejzákladnější smartphony.

A ostatní značky? V žebříčku chybí. Nikdo další se do TOP 10 nedostal. Předloni vypadlo dokonce i Xiaomi, které se v posledních měsících potýká s nezájmem zákazníků.

Nejprodávanější mobily roku 2023

 1. iPhone 14
 2. iPhone 14 Pro Max
 3. iPhone 14 Pro.
 4. iPhone 13
 5. iPhone 15 Pro Max
 6. iPhone 15 Pro
 7. iPhone 15
 8. Galaxy A14 5G
 9. Galaxy A04e
 10. Galaxy A14 4G

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Counterpoint Research’s

Total
0
Shares
2 komentářů
 1. Na předraženej opravdu nemám.Jsou levnější a mnohem víc mě vyhovující telefony,než je nakousnutý jabko.

Comments are closed.