Musk koupil Twitter

Twitter zavádí geniální funkci. Bude úprava tweetů dostupná pro všechny?

  • Twitter koketuje s dalším vylepšením
  • Zavádí editaci příspěvků

Twitter si prochází dosti turbulentním obdobím jednak kvůli patáliím v souvislosti s (ne)odkupem společnosti věhlasným Elonem Muskem, jednak proto, protože vyplavávají na povrch nejrůznější nesrovnalosti; ať už jde o existenci falešných účtů, fiktivních komentářů apod.

Když ale pominu tyto, řekněme, provozní peripetie, nedá se platformě upřít snaha tu a tam některé funkcionality občas vylepšit. Například TechCrunch aktuálně informuje, že doslova na spadnutí je editace již odeslaných tweetů.


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce strčil Muskovu firmu SpaceX do kapsy. Postavil raketu, která umí sama přistát


Twitter nově a lépe?

Populární sociální síť chce uživatelům nabídnout možnost si po sobě až až 5× již zveřejněný příspěvek opravit. Funkce „Upravit Tweet“ však bude dostupná pouze pro předplatitele doplňkové služby Blue, a navíc ještě ne ve všech regionech.

Vedení společnosti na přímý dotaz serveru potvrdilo, že první na ráně jsou uživatelé z Nového Zélandu, později přijde na přetřes Austrálie, Kanada nebo USA podle toho, jak se novinka osvědčí v praxi.

Zdroj náhledové fotografie: Souvik Berenjee / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jsem jednoznačně pro to, aby bylo možné tweet upravit. Gramatické chyby a překlepy prostě se občas stanou. Ale omezil bych to na dobu, dokud na tweet někdo nereagoval nebo časově – jinak by se mohlo stát, že autor (troll) zcela změní obsah a z toho by pak mohly vzniknout velké problémy.

Comments are closed.