Musk vs. Twitter

Twitter opravdu bez cenzury? Jeff Bezos už pohotově trollí Elona Muska

  • Elon Musk koupil Twitter
  • Odkoupil jej za 44 miliard dolarů
  • To zaujalo Jeffa Bezose

Už dávno předtím než se včera ve večerních hodinách snesla na internetu a sociálních sítích doslova smršť palcových titulků a článků o prodeji Twitteru Elonu Muskovi, jsme vás o tomto dealu v předstihu informovali.

Twitter v rukou Elona Muska

Vycházeli jsme z několika ověřených zdrojů, nicméně, nakonec byla finální částka o chlup vyšší. Nikoliv 43 miliard, nýbrž 44 miliard poputuje dnes již bývalým akcionářům Twitteru.

Proč k tomu došlo, a hlavně co k tomu Muska vedlo nejspíš dávno víte. Chtěl „svoji“ platformu a médium, kde bude respektována svoboda slova a projevu. Pokud to skutečně vyjde, excentrickému multimiliardáři a vizionáři všechna čest.


Nepřehlédněte: Jako ve Star Treku! NASA na vesmírnou stanici ISS holoportovala lékařský tým ze Země


A už se začínají objevovat první vlaštovky, které nulovou cenzuru testují. Takový Jeff Bezos (určitě ho znáte) už si na účet šéfa společností Tesla a SpaceX stihl přihřát polívčičku.

Bezos zkouší trollit

Zareagoval na tweet populárního redaktora Mike Forsytha. Ten prohlásil, že s ohledem na expanzi na čínském trhu by mohla skrze Muska Twitter tzv. ohýbat čínská garnitura. Bezos opáčil, že je to zajímavý postřeh, který nemusí být daleko od pravdy.

A pak se strhla mela, protože další uživatelé mu vmetli do očí, že on má nejméně co mluvit. Podle nich je Amazon doslova prošpikovaný clickbajty na čínské zboží, takže by měl držet pusu a krok.

Zdroj náhledové fotografie: Marten Bjork, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares