Musk koupil Twitter

Elon Musk koupil Twitter za 43 miliard dolarů! Dolaďují se detaily

  • Elon Musk odkoupil Twitter
  • Tuto informaci potvrdil Bloomberg
  • Přinášíme podrobnosti

Původně to znělo jako takový výkřik do tmy. Elon Musk, excentrický multimiliardář, playboy, vizionář, CEO celosvětových značek Tesla a SpaceX a ekologický filantrop nedávno nakoupil akcie populární sociální sítě Twitter.

Musk vs. Twitter

Díky vlastnictví 9,2 % se stal doslova přes noc nejvýznamnějším hráčem. Jen pro představu: takový Jack Dorsey, zakladatel Twitteru, má podíl ve výši „jen“ 2,26 procent. Tím ale celá záležitost nekončí.

Elon Musk přitlačil na pilu a managementu značky předložil nabídku, která se – jeho slovy – neodmítá. Výši bidu stanovil na 43 miliard dolarů. Na pohled to zní vcelku férově: 54,20 dolaru plus další zohlednění okolností (situace před a po oficiálním oznámení o nákupu vysokého podílu).


Nepřehlédněte: Pomoc Ukrajině za volantem: Vyrazili jsme za Lvov a přivezli dva uprchlíky, Poláci nás na hranici „svlékli do naha“


Přihlédneme-li však k vyjádřením některých analytiků, nedávali tomuto plánu příliš velké šance na úspěch. Poukazovali zejména na to, že nabídka 54,20 dolaru za akcii neodpovídá současným trendům a hodnotě společnosti. Vždyť jen vloni balancovala na zhruba 70 dolarech za kus.

Je to prý hotová věc!

Jak však aktuálně informuje Bloomberg s odvoláním na vlastní zdroje, Twitter na Muskovu nabídku kývl a v tento okamžik se dolaďují detaily. Čistě teoreticky by mohlo dojít k oficiálnímu oznámení o převzetí ještě v nejbližších hodinách.

Zdroj náhledové fotografie: Souvik Berenjee, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares