Twitter

Americký boháč Elon Musk chce koupit Twitter. Vrátí se na síť Donald Trump?

  • Učinil jsem nabídku, napsal Elon Musk
  • Americký miliardář chce koupit Twitter

Elon Musk oznámil, že má zájem koupit sociální síť Twitter. Nabízí 54,20 dolaru za akcii. Pokud by se mu to podařilo, je pravděpodobné, že se Twitter výrazně promění a zřejmě by se na něj vrátil třeba americký exprezident Donald Trump. Obchod by Twitter ocenil na 963 miliard korun.


Nepřehlédněte: Jak zjistíte, zda soubor, který se chystáte stáhnout, není zavirovaný? Tento geniální trik určitě neznáte!


Učinil jsem nabídku, napsal Musk

Dle majitele společností Tesla a SpaceX bude Twitter moci následovat principy svobody slova teprve, pokud bude mimo burzu, s nynějším managementem není spokojený. Musk má s Twitterem evidentně velké plány. O tom, že by sociální síť mohl koupit, se spekuluje několik posledních měsíců.

Před několika dny si koupil za necelé tři miliardy 9,2 % akcií sociální sítě. Ale všem bylo jasné, že jen u toho nezůstane. Sílící spekulace ostatně potvrdilo jeho odmítnutí stát se členem správní rady Twitteru. Pokud by se stal členem „boardu“, nemohl by navýšit svůj podíl na víc než 14,9 %, čímž by se mu zkomplikovala cesta k ovládnutí služby.

O tom, co se s Twitterem stane, tak rozhodnou nadcházející dny. Připomeňme, že peníze pro Muska nepředstavují žádný problém, je to nejbohatší člověk na světě.

Jeho příspěvky na Twitteru hýbou trhy

O excentrickém majiteli společností Tesla a SpaceX je známo, že rád zveřejňuje provokativní a senzační tweety. Musk službu, která má jako symbol modrého ptáčka, využívá často také k ovlivňování cen kryptoměn, zejména pak bitcoinu a dogecoinu.

V březnu dal Musk na svém twitterovém účtu, jejž sledují desítky milionů lidí, hlasovat, zda Twitter jedná v souladu se svobodou slova. Hned 70 procent lidí odpovídajících řeklo „ne“.

Zdroj náhledové fotografie: Jeremy Bezanger / Unsplash

Total
0
Shares