Baterie, telefon

Trápí vás časté nabíjení? Apple poradil, jak výdrž telefonů prodloužit až dvojnásobně

  • Chcete u svého telefonu lepší výdrž?
  • Apple poradil několik tipů, jak udržet baterii v kondici

Jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru chytrého telefonu bývá často to, aby na jedno nabití opravdu dlouho vydržel. Pokud si chcete opravdu pojistit, abyste neustále jen nehledali nabíječku, možná vám přijde vhod několik tipů od výrobce iPhonů.


Nepřehlédněte: Astronomové spočítali, kdy by asteroid letící rychlostí 50 000 km/h mohl zasáhnout Zemi


Hlavně, aby vydržel

Společnost Apple občas svým zákazníkům připomene, co mají udělat, aby z používání iPhonů měli ten nejlepší pocit. Nejnověji cupertinský gigant fanouškům poradil, jak mohou maximalizovat výdrž baterie svých iPhonů, aniž by museli zapínat úsporný režim baterie.

Na svých webových stránkách v sekci pojmenované Maximalizace výdrže a životnosti baterie Apple píše následující: „Bez ohledu na to, jak zařízení používáte, můžete baterii šetřit dvěma jednoduchými způsoby: upravte jas obrazovky a používejte Wi‑Fi.“

  • Pokud chcete prodloužit výdrž baterie, ztlumte jas obrazovky nebo zapněte automatický jas. Jas ztlumíte tak, že otevřete Ovládací centrum a přetáhnete posuvník ovládání jasu dolů.
  • Automatický jas upravuje jas obrazovky automaticky podle světelných podmínek. Pokud chcete tuto funkci aktivovat, přejděte do Nastavení => Obecné => Zpřístupnění => Přizpůsobení displeje a zapněte Automatický jas.

Když zařízení používáte k načítání dat, Wi‑Fi připojení spotřebovává méně energie než mobilní síť – mějte proto Wi‑Fi stále zapnuté. Wi‑Fi zapnete tak, že přejdete do Nastavení => Wi‑Fi a připojíte zařízení k Wi‑Fi síti.

Baterie, telefon
Zdroj: FreePhotosART / Pixabay

Apple doporučuje

Přestože chytré telefony urazily za posledních 20 let dlouhou cestu, obrazovky s vysokým rozlišením, kterými většina dnešních smartphonů disponuje, spotřebovávají velké množství energie.

Proto zkontrolujte svůj smartphone a pokud zjistíte, že posuvník jasu je nastaven na maximum, určitě by stálo za aktivovat automatiku, rozdílu si určitě brzy všimnete.

V jiném užitečném doporučení Apple pro změnu radí, že pro co nejdéle trvající kondici – a tudíž dlouhou životnost – byste měli baterii nabíjet maximálně do 80 % a nevybíjet ji na méně než na 20–30 %.

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: Apple

Total
0
Shares