Galaxy Z Fold3

Tomuto telefonu Samsung Galaxy, který stál téměř 50 tisíc, samovolně praská displej. Podle všeho nejde o nic vážného

  • Galaxy Z Fold3 je stále skvělý chytrý telefon
  • V posledních dnech se ale o něm hovoří v jiné souvislosti

Samsung Galaxy Z Fold3 se v posledních dnech znovu nečekaně dostal na titulní stránky technologických serverů. Několik uživatelů totiž oznámilo, že obrazovky jejich skládacích telefonů praskly, a to bez jakéhokoli přičinění. Problém je nejen frustrující, ale také finančně nákladný.


Nepřehlédněte: Jak zastavit klimatické změny? Pomocí děl ke Slunci vystřelíme měsíční prach, vymysleli vědci


Galaxy Z Fold3 od společnosti Samsung byl nejlepším skládacím telefonem na světě. Ve své době nabízel neuvěřitelnou výbavu a hlavně ohebný displej, díky kterému se rozkládal a skládal podobně jako kniha. Nyní se nečekaně vyrojilo několik zvláštních stížností: Lidé si na internetu stěžují, že jim praskl displej, aniž by se smartphonem cokoli dělali.

Samsungu Galaxy Z Fold3 praská obrazovka

Například uživatel Snoo z Redditu tvrdí, že se svým Galaxy Z Fold3 vždy zacházel šetrně, ale po 15 měsících praskl vnitřní displej jeho telefonu podél svislé osy – tedy v místě, kde je obrazovka nejvíce namáhaná. Postižený tvrdí, že Fold otevíral maximálně třikrát týdně, protože ho používal hlavně v zavřeném stavu.

Oprava se prodraží

Jeho rozhořčení se příliš nedivíme. Mimozáruční výměna displeje není nic levného. Při pohledu na stránky českého Samsungu se dočteme, že v autorizovaném středisku výrobce výměna vnitřní obrazovky Galaxy Z Fold3 přijde na 16 499 Kč.

Společnost Samsung se k problému zatím nevyjádřila, takže postižení uživatelé jsou frustrovaní a hledají řešení, jak z této šlamastyky ven. Připomeňme, že v USA je záruka standardně 12 měsíců a Galaxy Z Fold3 se začal prodávat 27. srpna 2021. V Česku zákazníci před dvěma lety za provedení telefonu 12+512 GB zaplatili 48 999 Kč.

V nově se rodící kauze je důležité slovo „několik“. Pokud bude postižených lidí jen pár, nejedná se zřejmě o vážnější problém a výrobce tak může být relativně v klidu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina, Samsung

Total
0
Shares
1 komentář
  1. No reason? A co ta folie na každé fotce odlepena? Stalo se mi to taky že se to odlepilo ale na rozdíl od těch tupcu jsem to nechal vymenit protože jsem věděl že by se stalo tohle. Tak gratuluji. Ušetřili 1000 Kč aby teď dali třeba 15000 Kč za displej.

Comments are closed.