Samsung Galaxy S23

Tohle si Samsung za rámeček nedá! Neuhlídal ceny Galaxy S24 a fanouškům zkazil překvapení

  • Důležité informace unikly Samsungu přímo před nosem
  • S předstihem tak známe specifikace Galaxy S24 i oficiální ceny

Stejně jako loni či o rok dřív, tak i příští rok bude mít nová špičková modelová řada Galaxy S24 od Samsungu tři modely. Ty přímo navážou na své populární předchůdce. Zajímavé je, že mezigeneračně novinky o něco zlevní.


Nepřehlédněte: Používáte prohlížeč Google Chrome? Nově varuje před malwarem a prolomenými hesly


Samsung Galaxy S24 má být levnější

Do premiéry nových smartphonů Galaxy S24, S24 Plus a Galaxy S24 Ultra zbývá jen několik týdnů. O výbavě snad uniklo už úplně vše, oficiální ceny zatím neznáme.

Pokud jsou ale informace nizozemského serveru Galaxy Club správné, mezigeneračně dojde ke zlevnění, přičemž cena základního Galaxy S24 by mohla začínat na částce na 899 eur a S24 Plus na 1 149 eur.

Je to únik a ceny se mohou ještě změnit, důležité bude oznámení Samsungu při premiéře modelů v polovině ledna. Mezigeneračně mají podle uniklých cen telefony zlevnit o několik set korun.

Nutno však dodat, že zlevnění se dotkne pouze jednoho klíčového trhu, a to Evropské unie (EU). V rychlosti připomeneme, jak fungují ceny v EU. Zaprvé by měly být v celém bloku jednotné, s malými rozdíly mezi jednotlivými členskými zeměmi. Za druhé, ceny v EU vždy zahrnují DPH.

Údajné ceny řady Galaxy S24:

  • Galaxy S24: 128 GB: 899 eur, 256 GB: 959 eur
  • Galaxy S24+: 256 GB: 1 149 eur, 512 GB: 1 269 eur
  • Galaxy S24 Ultra: 256 GB: 1 449 eur, 512 GB: 1 569 eur a 1 TB: 1 809 eur
Samsung Galaxy S23
Zdroj: Samsung

V hlavní roli umělá inteligence

Samsung představí nové špičkové modely 17. ledna. Už nyní však známe jejich parametry a design (psali jsme o tom zde). Top model S24 Ultra má mít rámeček z titanu, ostatní novinky z hliníku. Do souboje s iPhony půjdou telefony nejen s vylepšenou výbavou a designem. Hlavním tahákem bude použití pokročilé umělé inteligence Galaxy Ai.

Jednou z nových funkcí, která využije umělou inteligenci, by měl být překlad zpráv v reálném čase. Podporovány by měly být různé jazyky, lze počítat i s češtinou. Umělá inteligence také pomůže s vyhledáváním na internetu nebo úpravou fotografií.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: BGR

Total
0
Shares